Trumpův projev: Počínaje dneškem bude Amerika vždy na prvním místě. Moc se vrací do rukou lidu

Washington – Složením slibu se z Donalda Trumpa stal oficiálně 45. prezident USA. Podívejte se s námi na některé zásadní body jeho projevu.

Donald Trump je 45. prezidentem USA
doporučujeme

„Lidé celého světa, děkuji vám,“ zahájil svůj projev Trump. Svému předchůdci Baracku Obamovi také poděkoval za hladké předání moci. „My, občané Ameriky, navrátíme slib všem velkým lidem. Společně budeme určovat směr Ameriky i celého světa. Ano, v cestě budou stát překážky, ale my to dotáhneme do konce,“ slíbil v projevu Trump.

„Dnešek je výjimečný, nepředáváme moc z jedné administrativě druhé, ale bereme moc Washingtonu a vracíme ji do rukou lidu,“ uvedl. Příliš dlouho prý prosperovaly malé skupiny a politici, ale zavíraly se továrny a mizela pracovní místa, takže lidé se dobře neměli.

„Tohle je váš den, vaše oslava. A Spojené státy americké jsou vaše země,“ řekl lidem. „Dnešní den vstoupí do dějin jako den, kdy se lidé opět stali vládcem národa,“ uvedl s tím, že teď někdo lidem konečně naslouchá.

Dnešní slib je podle něj slib všem Američanům. Připomněl, že USA podporovaly ostatní armády, zatímco americká živořila, chránily cizí hranice, ale vlastní ne. Miliardy dolarů prý byly utráceny v zahraničí, zatímco americká infrastruktura stárne. „To je ale minulost, dnes hledíme pouze do budoucnosti.“

Počínaje dneškem bude podle Trumpa Amerika vždy na prvním místě. „Každé rozhodnutí, které se bude týkat obchodu, daní, imigrace a zahraniční politiky se bude dělat tak, aby prospívalo Američanům," řekl nový prezident. „Ochrana povede v větší prosperitě a větší síle. Nikdy vás nezklamu, budu za vás bojovat,“ slíbil Trump. „Amerika znovu začne vyhrávat a bude vyhrávat, jak ještě nikdy předtím,“

„Naši lidé začnou znovu pracovat, už nebudou na dávkách. Vystavíme naší zem naší prací,“ uvedl Trump a slíbil také nová pracovní místa, ochranu hranic a obnovení bohatství. Každá země podle něj musí mít na první místě starost sama o sebe.

Zmínil také boj proti Islámskému státu. Cílem USA podle něj bude vymýcení terorismu. Slíbil, že spojí svět v boji proti radikálnímu islámu. „Chrání nás skvělí muži a ženy naší armády a policie. A to nejdůležitější je, že nás bude chránit bůh. Musíme mít velké cíle, a ještě větší sny," tvrdí nová prezident.

„Čas planých řečí je pryč, přichází hodina činů. Nedovolte nikomu, aby nám říkal, že to nedokážeme, žádná výzva není tak velká, aby ji Amerika nedokázala zdolat,“ je přesvědčen nový prezident. „Ať jsme černí, bílá nebo hnědí, všichni krvácíme stejnou krev patriotů,“ uvedl také.

„Společně znovu vytvoříme silnou, bohatou hrdou a bezpečnou Ameriku. Společně vrátíme Americe její velikost......Bůh žehnej Americe,“ ukončil projev Trump.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama