Déšť a demonstrace? Američané si přesto užili Trumpovu inauguraci

Washington - Ani sychravé počasí s dešťovými přeháňkami a nepříjemným studeným větrem, dlouhé fronty a rozsáhlé uzavírky v centru Washingtonu dnes Američanům nezabránily užít si prezidentskou inauguraci Donalda Trumpa.

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Dokonce se zdálo, že dobrou náladu měla i velká část demonstrantů, kteří Trumpa za prezidenta nechtějí a kteří na mnohdy jízlivý pokřik podporovatelů nové hlavy státu reagovali s úsměvem.

Humorem nešetřili ani strojvedoucí metra, kteří vlakovým rozhlasem pobízeli cestující k postupu do soupravy. "Víc, víc, vejde se vás sem přece víc," pokřikoval ráno strojvedoucí na modré lince washingtonské podzemní dráhy. A v natěsnaných vagonech pak mnozí mladší nabízeli místa k sezení těm starším. S úsměvem lidé čekali také v dlouhých frontách na lístky hromadné dopravy.

Psali jsme:  

To, že metro přijelo na některou ze stanic blízkých centrálnímu washingtonskému parku National Mall, člověk neznalý záludností veřejné dopravy v americkém hlavním městě poznal snadno, neboť vystoupili prakticky všichni. I pro další orientaci bylo snadné nechat se davem unášet ulicemi obehnanými bezpečnostními ploty až k některé ze vstupních bran do parku.

Čekání na kontrolních stanovištích, které byly jedinou přístupovou cestou do centra inauguračních oslav na National Mall a Pensylvánské třídě, se protáhlo i přes půl hodinu. Pokud se navíc člověk dostal do špatné fronty, která byla určená pro držitele vstupenek do rezervovaných úseků, snadno se doba čekání zdvojnásobila.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Do muslimské rodiny najelo v Kanadě auto. Podle premiéra jde o terorismus

08.06.2021 22:30 Kanadský premiér Justin Trudeau dnes odsoudil nedělní tragédii, při které do muslimské rodiny najel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama