Prezidenství za vysokou cenu? Trump musel obětovat svého blízkého pomocníka, co bude dál se neví

Washington - Donald Trump se po včerejší inauguraci a uvedení do prezidentského úřadu musel rozloučit s předmětem, bez kterého si dnes řada lidí nedokáže svůj život představit. Přišel o mobilní telefon, který mu byl zabaven.

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Americké bezpečnostní služby přinutily Donalda Trumpa odevzdat svůj mobilní telefon, který během výkonu ve funkci prezidenta nesmí používat. Uvedla to agentura AP s tím, že Trump dostane nový, značně omezený telefon, který mu tajné služby přidělí.

Důvodem je riziko, že by Trump mohl být odposloucháván nebo monitorován. Hackeři by se mohli nabourat do jeho dosavadního telefonu značky Samsung Galaxy a například sledovat jeho pohyb nebo nahrávat hovory, které by nový prezident vedl.

Pro Trumpa je taková věc těžko stravitelná. Přes telefon komunikoval se svými příznivci skrze sociální síť twitter, hovořil s přáteli nebo komunikoval s novináři. Trump se vyznačoval tím, že zvedal telefony i když nevěděl, kdo mu volá.

Psali jsme:  

Po vítězství v prezidentských volbách tak například přijal hovor od neznámého čísla, ze kterého se vyklubal australský premiér Malcolm Turnbull. Ten na něj podle médií sehnal kontakt od golfisty Grega Morgana.

Jaký telefon Trump nyní dostane je záhadou, jisté ale je, že jeho číslo bude mít pouze úzký okruh prověřených lidí a nikdo jiný se k němu nedostane. Lze se ale domnívat, že na internet se už nový prezident ze svého telefonu nepřipojí.

Podobně na tom byl totiž v počátcích svého prezidentování Barack Obama, který používal upravený telefon značky BlackBerry. Většina funkcí ale byla z důvodu bezpečnosti zablokována, a tak z něj mohl prakticky jen volat. Následně mu ale ochranka dovolila používat telefon značky iPhone, a tak se mohl Obama alespoň občas podívat na internet.

Témata: Donald Trump | USA | mobily
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama