Clintonová je strachem bez sebe a Trump je sobec. Odbornice na řeč těla komentuje páteční inauguraci

Washington - Řeč těla prozradí mnohé, co lidé nechtějí prozradit. Pohled na řeč těla významných osob během Trumpovy inaugurace přinesl mnohé zajímavé informace o jejich pocitech a způsobech jednání vůči sobě navzájem. Odbornice na tuto problematiku Patti Woodová poskytla britskému deníku Daily Mail své poznatky.

Bill a Hillary Clintonovi

Woodová se nejprve zaměřila na Clintonovou, která doprovázela svého manžela Billa na inaugurační projev prezidenta Donalda Trumpa. Jednalo se o její první větší veřejné vstoupení poté, co ji americký podnikatel porazil ve volbách. „Vypadala opravdu svěží a oplývala velkou energií, " říká Woodová, poukazujíce na skutečnost, že to není vždy případ 69leté političky. Nicméně, Clintonová na Woodovou působí trochu jako voják. Než se objevila před lidmi, tak bylo zřetelně poznat, jak se chystá, jak se hluboce nadechuje a zaujímá postoj. Nicméně, poté její tělo na chvíli zamrzlo, jako kdyby si uvědomila celou závažnost chvíle. Jakmile znovu nabyla rovnováhu, vytasila svůj nacvičený úsměv, dodává Woodová. Ten však nedokázal zakrýt její nervozitu. Její celková řeč těla vysílala signály slabosti tím, že namísto kontaktu s publikem se celou dobu dívala na své nohy. Co se týče jejího vztahu s jejím manželem, v jejich soukromých momentech se ukazoval jako velice formální, postrádající vášeň.

To není vůbec případ Obamových, jejichž vztah je velice vřelý. Woodová poukazuje na páteční případ, kdy se pozdravili s Trumpovými před Bílým domem. Melania dala Michelle krabičku od Tiffanyho s dárkem. Zatímco první dáma se pokoušela přijít, kam s ním, Barack k ní přišel a celou situaci vyřešil. „ Byl to prosté magické,“ rozplývá se Woodová a dodává, že podobná dynamika chyběla ze strany Donalda a Melanie. Donald hned po vystoupení z auta si šel potřást pravicí s Obamou, aniž by počkal či se vůbec ohlédl na svou manželku.

Donald se projevil jako sobec, který nezná žádná pravidla etikety, tvrdí Woodová. „ Mohl ji alespoň držet za ruku, aby jí pomohl do těch schodů. Ano, on má být prezidentem, ale existují pravidla etikety, a toto chování nevykazovalo žádnou péči či respekt nebo vřelost k ní, když vystoupil, a to se nezměnilo ani při výměně pozdravů.“ Byli to Obamovi, kteří jí poskytly víc podpory než její manžel, upozorňuje Woodová. Všimli si, že je nervózní a tak se jí snažili pomoci prostřednictvím úsměvu a laskavých gest. Podle Woodové byl obzvláště „krásný moment“, když dali své paže kolem Melanie a vstoupili s ní do Bílého domu.

Vzhledem k často otevřenému nepřátelství, které vládlo mezi Barackem Obamou a jeho nástupcem během vyhrocené kampaně i po ní, je poněkud překvapující zjištění, že se Trump cítil uvolněně v blízkosti svého odcházejícího „konkurenta“. „Trump je v pohodě, když pozdravuje Obamu, komentuje Woodová fotky ze vstupu Trumpa do Bílého domu. „ Jeho tvář je uvolněná a otevřená. To je známkou respektu, a ukazuje, že nemá touhu vládnout." Oba muži vstupovali bok po boku, lehce se šťouchajíce. „"Když to muži dělají, je to jejich znak pro „mám tě rád.“  Ukazuje to, že jsou si rovni,“ tvrdí specialistka na řeč těla.

Texas umožní lidem volné nošení zbraní na veřejnosti bez povolení

17.06.2021 11:34 Obyvatelé druhého nejlidnatějšího amerického státu Texas budou moci od září nosit ruční zbraně na…

Trump tlačil na ministerstvo, aby napadlo výsledky loňských prezidentských…

15.06.2021 16:42 Donald Trump ještě za svého působení v Bílém domě vyvíjel tlak na ministerstvo spravedlnosti, aby…

Pandemie covidu-19 ovlivnila i zrak dětí, které chodily méně ven

15.06.2021 12:47 Proticovidová omezení pohybu, kvůli nimž děti nechodily do školy a mnohde ani ven hrát si s…

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Související:

Právě se děje