Clintonovi plánují politický návrat? Jejich spolupracovníci prozradili, co se chystá

Washington - Hillary Clintonová se připravuje na svůj politický comeback poté, co utrpěla porážku v amerických prezidentských volbách, když ji porazil republikán Donald Trump. Ještě do konce tohoto roku by se mohla vrátit, naznačil server Politico.

Bill a Hillary Clintonovi
doporučujeme

Bývalá první dáma a její manžel Bill Clinton by mohli brzy opět zasáhnout do politického boje, uvádí zdroje, které hovořily přímo s párem a s téměř dvěma desítkami dalších demokratů. Mack McLarty, někdejší blízký spolupracovník Billa Clintona řekl: „I přes velké zklamání je v DNA Clintonových zakódována odolnost. Takže, i když nečekám, že by se snažili prosadit svou autoritu, myslím, že tu bude přirozená a vítaná příležitost k tomu, aby se zapojili.“

Podle serveru by se Hillary Clintonová mohla vrátit už na jaře, mohla by prý vytvářet a tlačit na přijetí konkrétních politických iniciativ. Po porážce v prezidentských volbách se prý nicméně čeká, že ustoupí spíše do pozadí a bude podporovat některé demokratické spojence. Podle Politica bude jednou z jejich priorit vychovávat další generaci demokratických politiků, než že by se sama ucházela o nějaký vysoký post.

Straničtí vůdcové věří, že by se Clintonovi mohli vrátit již v době volby guvernéra v New Jersey a Virginii, které se uskuteční letos v listopadu. Mohli by prý pomáhat při fundrasingu nebo při demokraté kampani.

Skip Rutherford, zakládající člen nadace Clintonových dodal: „Byl bych překvapen, kdyby Bill Clinton odešel z politiky, a to i proto, že má tolik přátel, kteří jsou v ní stále zapojeni a kteří s ním pracovali po mnoho let. Mnoho lidí, kteří působí v politickém světě, se tam dostalo díky Clintonovým, takže je tu celá základna lidí, kteří jsou s nimi spojeni. Pokud by někdo, koho znají, kandidoval do Senátu nebo do jiného úřadu, určitě by ho podpořili.“

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump tlačil na ministerstvo, aby napadlo výsledky loňských prezidentských…

15.06.2021 16:42 Donald Trump ještě za svého působení v Bílém domě vyvíjel tlak na ministerstvo spravedlnosti, aby…

Pandemie covidu-19 ovlivnila i zrak dětí, které chodily méně ven

15.06.2021 12:47 Proticovidová omezení pohybu, kvůli nimž děti nechodily do školy a mnohde ani ven hrát si s…

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama