Příliš drsný vtípek? Autorka známého pořadu tvrdě doplatila na svá slova o synovi Donalda Trumpa

New York – Jak jsme vás již dříve informovali, američtí komici z pořadu stanice NBC Saturday Night Live (SNL) si často berou na paškál Donalda Trumpa. V posledním díle parodovali dokonce i ruského prezidenta Vladimira Putina. Vrcholem však pro některé bylo, když se jedna z tvůrkyň pořadu navezla do Trumpova syna Barrona.

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Autorka Katie Richová ze SNL doplatila na slova, která napsala na Twitteru. Jak píše The Telegraph, útočná zpráva vyvolala mezi uživateli sociálních sítí bouřlivou reakci, někteří dokonce otevřeně vyzývají k bojkotu pořadu.

„Barron Trump bude prvním střelcem mezi žáky domácího vzdělávání,“ uvedla v pátek na svém twitteru Richová. Podle kritiků tím chtěla naznačit, že zastřelí svého otce. Později byl tweet odstraněn a autorka deaktivovala svůj účet. V pondělí jej opět aktivovala a napsala, že se „upřímně omlouvá" za „necitlivý" tweet. Dodala, že „hluboce lituje“ svého činu.

Psali jsme:  

Stanici NBC však její omluva nestačila a dočasně ji suspendovala. Na sociálních sítích se pak strhla doslova smršť, někteří uživatelé Richovou označili za „ubohou celebritu“ a „blbce“.

Barrona se zastala dokonce i Chelsea Clintonová, bývalá první dcera, která uvedla, že „si zaslouží stejnou šanci jako každé dítě – být dítětem“. „Postavila bych se stejným způsobem za každé dítě, na které někdo takto velice nevhodným způsobem zaútočí,“ dodala.

Jak poukazuje The Telegraph, desetiletý Barron se stal už v době volební kampaně terčem krutých vtípků, které pokračují i po inauguraci jeho otce. Objevily se například komentáře o tom, že z Baronova držení těla a výrazu obličeje lze usuzovat, že vypadá znuděně a že svého otce nemiluje.

Není to poprvé, kdy se SNL dostala do potíží kvůli vtipkování o dětech prezidenta. V roce 1993 musel tehdejší člen skupiny Mike Myers napsat omluvný dopis Clintonovým kvůli parodii, ve které se vysmíval Chelsea Clintonové.

Témata: Donald Trump | USA
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Do muslimské rodiny najelo v Kanadě auto. Podle premiéra jde o terorismus

08.06.2021 22:30 Kanadský premiér Justin Trudeau dnes odsoudil nedělní tragédii, při které do muslimské rodiny najel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama