CNN nesmí kvůli Trumpovi vysílat. Ohrožujete mír, soptí komise

Caracas - Americká televizní stanice CNN ohrožuje mír a demokratickou stabilitu. Tvrdí to venezuelská telekomunikační komise, která udělila televizi zákaz vysílání. Za vším stojí reportáž o terorismu spojená s výzvou prezidenta Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor 1 komentář

CNN Centrum v Atlantě, USA
doporučujeme

Vše začalo 6. února, kdy španělský televizní kanál CNN informoval v reportáži o prodeji venezuelských pasů lidem spojovaným s terorismem a obchodem s drogami. Odnož jedné z největších stanic světa naznačila, že do prodeje pasů na venezuelské ambasádě v Iráku je zapleten venezuelský viceprezident Tareck El Aissa.

Americké ministerstvo financí následně připsalo El Aissama na černý seznam údajných obchodníků s drogami a zmrazilo jeho majetky v USA. Podle resortu tak bylo učiněno na základě rozsáhlého vyšetřování a úřad se brání nařčení, že by šlo o politický akt.

Psali jsme:  

Do celé věci se zapojil i prezident Spojených států Donald Trump, který po těchto událostech vyzval venezuelského prezidenta Nicolase Madura, aby okamžitě propustil z vězení opozičního vůdce Leopolda Lópeze. Poté zveřejnil na Twitteru fotografii, na níž je v Oválné pracovně Bílého domu s Lopezovovou manželkou Lilian Tintoriovou, s viceprezidentem USA Mikem Pencem a se senátorem USA Marcem Rubiem.

Výzva spolu s reportáží ale byly na venezuelského prezidenta příliš a obvinil CNN ze spiknutí proti vládě. Před nedávnem přitom neměl problém ani s Trumpem, což sám napsal na twitteru. Nyní se pustil i do něj a tvrdí, že "snaha o rozkazování jeho zemi vypadá jako akt agrese".

Ministryně zahraničních věcí Delco Rodriquezová podle serveru BBC považuje akt za "vedení války, jejímž cílem je zbavit Madura moci." Urychleně proto zasedla Národní telekomunikační komise a rozhodla, že CNN je "přímou agresí" a "hrozbu pro mír a demokratickou stabilitu" země. Následně jí udělila zákaz vysílání.

Zákaz vysílání CNN ve Venezuele je podle médií nejnovějším důkazem stupňujícího se napětí mezi oběma zeměmi, úřady ale nadále tvrdě bojují za opozičníka Lópeze, který si odpykává téměř 14letý trest na základě obvinění, které byly podle venezuelské opozice a mezinárodních představitelů motivované politicky. 

Psali jsme:  

Pro CNN představuje zákaz vysílání citelnou ránu, kterou se snaží zalepit všemi dostupnými prostředky. Televize proto rozjela španělské vysílání na serveru YouTube, které je prozatím ve Venezuele dostupné. Otázkou zůstává, na jak dlouho.

Témata: CNN | Venezuela | Donald Trump
Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA zemřelo za jediný den 1783 lidí s koronavirem

10.04.2020 04:15 Ve Spojených státech zemřelo ve čtvrtek 1783 lidí infikovaných koronavirem Sars-CoV-2. Ukazovaly to…

V nemocnici v Americe leží nakažená žena. Jako jediná na světě má podivné…

09.04.2020 22:05 Aktualizováno V jedné z amerických nemocnic leží žena středního věku nakažená koronavirem. Na rozdíl od…

V USA již zemřelo téměř 16 tisíc nakažených koronavirem

09.04.2020 21:05 Aktualizováno Pandemie nemoci covid-19 si ve Spojených státech vyžádala již bezmála 16.000 lidských životů.…

Trump chce znovuotevřít ekonomiku s "velkým rachotem"

09.04.2020 20:32 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump na brífinku ve středu místního času řekl, že by chtěl ekonomiku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy