Tillerson se s Pekingem shodl na nutnosti řešit hrozbu KLDR

Washington - Americký ministr zahraničí Rex Tillerson a čínský státní tajemník Jang Ťie-čch' se v úternm telefonickém rozhovoru shodli na potřebě řešit hrozbu, kterou pro světovou bezpečnost představuje Severní Korea.

Přidejte svůj názor

Rex Tillerson
doporučujeme

Politici mluvili také o hospodářských a obchodních vztazích. Probrali rovněž možnosti spolupráce v boji proti terorismu a nadnárodní kriminalitě, uvedla agentura Reuters.

Telefonát následoval po páteční první schůzce mezi Tillersonem a čínským ministrem zahraničí Wangem I. Tillerson vyzval Peking, aby všemi dostupnými prostředky působil na Severní Koreu, a přispěl tak ke snížení napětí na Korejském poloostrově. Ministr také zdůraznil rostoucí nebezpečí, které představuje severokorejský jaderný program a program vývoje balistických střel.

Před necelými dvěma týdny americký prezident Donald Trump poprvé telefonicky hovořil se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem a ujistil ho, že bude respektovat politiku jedné Číny. Peking Trumpův postoj ocenil. Oba prezidenti si také slíbili, že se vzájemně navštíví.

V prosinci Trump přitom vyvolal v Číně pobouření, když přijal telefonát tchajwanské prezidentky Cchaj Jing-wen, která mu gratulovala ke zvolení. Šlo o první takový kontakt od konce 70. let.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA zemřelo za jediný den 1783 lidí s koronavirem

10.04.2020 04:15 Ve Spojených státech zemřelo ve čtvrtek 1783 lidí infikovaných koronavirem Sars-CoV-2. Ukazovaly to…

V nemocnici v Americe leží nakažená žena. Jako jediná na světě má podivné…

09.04.2020 22:05 Aktualizováno V jedné z amerických nemocnic leží žena středního věku nakažená koronavirem. Na rozdíl od…

V USA již zemřelo téměř 16 tisíc nakažených koronavirem

09.04.2020 21:05 Aktualizováno Pandemie nemoci covid-19 si ve Spojených státech vyžádala již bezmála 16.000 lidských životů.…

Trump chce znovuotevřít ekonomiku s "velkým rachotem"

09.04.2020 20:32 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump na brífinku ve středu místního času řekl, že by chtěl ekonomiku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy