NASA chtěla, aby lidé pojmenovali planety. Výsledek vás položí smíchy

New York - Zveřejnění objevu sedmi nových planet, které by mohly mít potenciálně vhodné podmínky pro život, je jednou z největších vědeckých událostí letošního roku. Naopak jednou z nejhumornějších je snaha veřejnosti tyto planety pojmenovat, mnohdy lze totiž nalézt opravdové unikáty.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrace pravděpodobného povrchu planety TRAPPIST-1f
doporučujeme

TRAPPIST s přídomkem b - h je pracovní název sedmi nových exoplanet, které objevila NASA nedaleko naší sluneční soustavy. Tedy "nedaleko" na vesmírné poměry.

Vědci se následně rozhodli zveřejnit výzvu na vymyšlení jmen pro nově objevené planety, čehož se fanoušci zhostili opravdu s vervou. Na Twitteru se z diskuze stal doslova unikátní bizár, v němž se lidé předhánějí ve vymýšlení stále vtipnějších jmen.

První příspěvky začaly vcelku nevinně. Jeden z diskutujících chtěl planety pojmenovat Planet McPlanetface 1-7, inspiroval se v názvu lodi Boaty McBoatface, která je spojena s hvězdou přírodovědeckých pořadů BBC Davidem Attenboroughem.

Postupně se ale začaly objevovat ostřejší názvy. Jeden z diskutujících navrhnul, aby se planety pojmenovaly následovně: Pluto, Ať žije Pluto, Pluto navždy, Milujeme Pluto, Jděte do háje za zabití Pluta, Dortová planeta, Pluto.

Jiný pojmenoval planety podle slavné filmové série Rychle a zběsile: Rychle a zběsile, Rychle a zběsile 2, Tokijská jízda, Rychlí a zběsilí, Rychle a zběsile 5, Rychle a zběsile 6 a Rychle a zběsile 7.

Další diskutující očividně nemá v lásce nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Planety by totiž pojmenoval Daleko od Trumpa 1-7. Objevily se ale i bizarnější názvy, například série: Tato, Tamta, Ta další, Ne, tamta, Trochu doleva, Vlevo, Zapomněl jsem to.

Pro své pojmenování se rozhodli i fanoušci slavné ságy o čarodějnickém učni Harry Potter. Pojmenovali planety podle sedmi kouzelných předmětů, takzvaných viteálů: Deník Toma Raddla, Rojvolův prsten, Zjimozelův medajlonek, Pohár Helgy z Mrzimoru, Diadém Roweny z Havraspáru, Nagini a Harry Potter.

A co vy? Jak byste pojmenovali nově objevené planety? Odpovědi nám můžete nechat v komentářích.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

New York nejspíš vydá Kongresu daňová přiznání Trumpa

22.05.2019 21:02 Zákonodárci amerického státu New York dnes schválili zákon, který umožní předat vybraným výborům…

Trump popírá tvrzení Pelosiové, že se snaží něco skrývat

22.05.2019 21:00 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes odmítl slova předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy…

USA mají signály o možném použití chlóru v syrské provincii Idlib

22.05.2019 19:30 Aktualizováno Spojené státy zaznamenaly známky toho, že syrské jednotky možná použily chemické zbraně. Oznámilo…

Americké vrtulníky v ČR: Kongres není proti prodeji

22.05.2019 15:08 Kongres Spojených států se v zákonné lhůtě nepostavil proti vývozu amerických vojenských vrtulníků…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama