Ambasáda USA se bude stěhovat? Trumpův muž jednal s Netanjahuem

Washington - Administrativa Donalda Trumpa vyjednává o možném přesunu americké ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma. Jak informovala agentura AFP, o kontroverzním plánu v neděli hovořil vlivný kongreman Ron DeSantis s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a náměstkyní ministra zahraničních věcí Tzipi Hotovely.

Benjamin Netanjahu
doporučujeme

Prezident Spojených států a DeSantisův spolustraník Donald Trump během předvolební kampaně přislíbil, že americkou ambasádu přestěhuje do Jeruzaléma. Na konci ledna ale údajně ujistil zneklidněnou palestinskou samosprávu, že přesun není zatím na pořadu dne.

Nyní vyšlo najevo, že DeSantis hovořil s Netanjahuem o "řadě regionálních otázek, včetně přesunu velvyslanectví," uvedl izraelský činitel, jenž si přál zůstat v anonymitě. Netanjahu dal již v minulosti jasně najevo, že by přesídlení americké ambasády přivítal.

Hotovely po setkání s republikánským kongresmanem řekla, že je "optimistická," pokud jde o přemístění ambasády USA do Jeruzaléma.

Předseda podvýboru Sněmovny reprezentantů pro národní bezpečnost DeSantis se sešel i s izraelským pravicovým poslancem Jehudou Glickem. Ten rovněž potvrdil, že účelem návštěvy bylo blíže prověřit možnost přenesení amerického velvyslanectví.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pelosiová předloží důvod ústavní žaloby na bývalého prezidenta Trumpa v…

24.01.2021 13:10 Důvod ústavní žaloby na bývalého prezidenta Donalda Trumpa předloží mluvčí Sněmovny reprezentantů…

Chile a severozápad Antarktidy zasáhla dvě silná zemětřesení

24.01.2021 10:32 Aktualizováno Území jihoamerického státu Chile a severozápad Antarktidy v sobotu večer (dnes nad ránem SEČ)…

Biden nařídil po vpádu do Kapitolu přezkoumat hrozby vnitřního terorismu

23.01.2021 17:39 Prezident USA Joe Biden nařídil federálním úřadům a zpravodajským službám zmapovat nebezpečí, které…

Zemřel legendární moderátor americké CNN Larry King (†87)

23.01.2021 16:32 Aktualizováno Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King. Dnes o tom informovala televize CNN…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama