Americká armáda zvažuje poslání dalších vojáků do Afghánistánu

Washington - Americká armáda by měla vyslat do Afghánistánu více vojáků. Uvedl to náčelník příslušného regionálního velitelství amerického vojska Joseph Votel.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Americká armáda, ilustrační fotografie
doporučujeme

Ten je dosud nejvýše postaveným armádním činitelem, který nepřímo adresoval požadavek na posílení amerických jednotek v zemi prezidentu Donaldu Trumpovi.

"Jsem přesvědčen, že jsou potřeba další vojáci, kteří zajistí, že bude naše poradenská a asistenční mise efektivnější," řekl generál Votel během slyšení v senátním výboru pro ozbrojené složky.

Centrální velení pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM), jemuž Votel šéfuje, má kromě Iráku či Sýrie na starosti právě Afghánistán. V zemi částečně ovládané islamistickým hnutím Taliban podle Pentagonu v současnosti působí na 8400 příslušníků americké armády, kteří obstarávají především výcvik afghánských bezpečnostních sil a účastní se protiteroristických operací.

Pro jejich posílení se v únoru vyslovil i další z amerických generálů, velitel afghánské mise John Nicholson, který hovořil o potřebě vyslat do země několik tisíc vojáků.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V USA zemřelo za jediný den 1783 lidí s koronavirem

10.04.2020 04:15 Ve Spojených státech zemřelo ve čtvrtek 1783 lidí infikovaných koronavirem Sars-CoV-2. Ukazovaly to…

V nemocnici v Americe leží nakažená žena. Jako jediná na světě má podivné…

09.04.2020 22:05 Aktualizováno V jedné z amerických nemocnic leží žena středního věku nakažená koronavirem. Na rozdíl od…

V USA již zemřelo téměř 16 tisíc nakažených koronavirem

09.04.2020 21:05 Aktualizováno Pandemie nemoci covid-19 si ve Spojených státech vyžádala již bezmála 16.000 lidských životů.…

Trump chce znovuotevřít ekonomiku s "velkým rachotem"

09.04.2020 20:32 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump na brífinku ve středu místního času řekl, že by chtěl ekonomiku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy