Na východní pobřeží USA míří silná zimní bouře, teploty klesnou až o 30 stupňů oproti obvyklým hodnotám

New York – Meteorologové varují, že se k východnímu pobřeží Spojených států se rychle blíží silná bouře. Správa letišť na východním pobřeží preventivně zrušila téměř 4000 letů. Největší problémy se očekávají na frekventovaném letišti Newark u New Yorku a na mezinárodním letišti v Bostonu. 

Přidejte svůj názor 1 komentář

Silnice v zimě, ilustrační fotografie
doporučujeme

Blížící se bouře bude podle meteorologů jeden z posledních pozdravů letošní zimy. Letiště ve velkých pobřežních městech už ohlásila zrušení tisíců letů, ve školách se v úterý nebude učit a energetici varují před rozsáhlými výpadky v dodávkách elektřiny.

Varování meteorologů se týká území, kde žije 50 milionů lidí. Živel má zasáhnout části států Pensylvánie, New Jersey, New York a Connecticut. Do středečního rána místního času by mohlo napadnout až 60 centimetrů sněhu a teploty by mohly klesnout až o 30 stupňů oproti obvyklým hodnotám z poloviny března.

Starosta New Yorku Bill de Blasio vyzval obyvatele města, aby bouři brali vážně. „Příští den nebo dva budou opravdovou výzvou," řekl novinářům. Bouře má vrcholit v úterý, kdy například v Bostonu očekávají 30 centimetrů sněhu, který by mohl na město napadat během tří hodin.

Rychlost větru má dosahovat až 100 kilometrů za hodinu, kromě výpadků proudu se očekávají i místní záplavy. V některých městech včetně New Yorku v úterý zůstanou školy zavřené, odložena byla soudní jednání a na letištích jsou k posypu připraveny tisíce tun soli.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boj o Bílý dům: První debatu demokratů ovládla Warrenová, Trump reagoval…

27.06.2019 07:40 Budoucnost zdravotního pojištění v USA byla ve středu večer hlavním tématem první besedy kandidátů…

Rozkol mezi homosexuály: Největší duhový průvod WorldPride naruší vzpurná…

27.06.2019 07:27 Každoroční největší pochod LGBT komunity WorldPride, který letos organizuje New York, bude v neděli…

Marihuana vylečí drogovou závislost? To si můžou myslet jen v USA

26.06.2019 17:27 Aktualizováno Některé státy USA dekriminalizovaly užívání marihuany pro soukromé účely. Navíc se na veřejnosti…

Trumpův šéf protokolu končí, do práce nosil bič

26.06.2019 16:54 Šéf protokolu administrativy amerického prezidenta Donalda Trumpa Sean Lawler se chystá skončit ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama