Varování z USA: Islámský stát se pokouší o genocidu křesťanů. To, co se děje, je hrozné

Washington – Konání Islámského státu by mělo být označeno za „genocidu proti křesťanům“. Myslí si to americký viceprezident Mike Pence, jehož slova cituje server USA Today.

Islámský stát (ISIS)
doporučujeme

„Věřím, že IS je vinen z ničeho menšího než genocidy proti lidem křesťanské víry, a je na čase, aby tomu svět začal říkat pravým jménem,“ uvedl Pence v projevu na Světovém summitu o obraně pronásledovaných křesťanů.

„V Iráku, který je v rukou extremistů, jsme viděli, jak jsou ničeny kláštery, kněží a mniši byli sťati. Dvě tisíciletí stará křesťanská tradice v Mosulu zanikla prakticky přes noc,“ řekl Pence. „V Sýrii vidíme prastaré komunity, které byly vypáleny, vidíme věřící, jak jsou mučeni kvůli víře v Krista a ženy a děti jsou prodávány do nejstrašnější formy otroctví.“

Pence připomněl, že radikální islámská teroristická skupina také pronásleduje členy jiných nekřesťanských vyznání a dokonce i muslimy, kteří nesdílejí jejich verzi islámu. Přesto podle něj bojovníci IS, které nazval „barbary“, pociťují jakousi zvláštní nenávist právě k následovníkům Krista.

Dodal, že problém si uvědomuje i prezident USA Donald Trump, a slíbil, že celá administrativa se zasadí o ochranu náboženské svobody pro křesťany i nekřesťany na celém světě. Pence připomněl, že USA od založení věří v svobodu vyznání. „Ochrana a prosazování náboženské svobody je zahraniční politickou prioritou Trumpovy správy,“ ujišťoval.

Sám Trump byl přitom kritizován za jeho ochotu tolerovat porušování lidských práv ze strany některých diktátorů diktátorů, včetně egyptského prezidenta Abdela Fattah al-Sisiho. USA Today v té souvislosti připomíná koptské křesťany v Egyptě, kteří mají dlouholetou tradici, ale přesto čelí pronásledováni. V dubnu se navíc IS přihlásil k bombovému útoku na dva koptské křesťanské kostely v Egyptě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak tvrdý postoj zaujal Biden vůči Rusku? Profesor rozebral nové americké…

07.03.2021 00:01 NÁZOR - Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena v reakci na otravu a zatčení Alexeje…

Americký senát schválil pomoc ekonomice za 1,9 bilionu dolarů

06.03.2021 20:08 Aktualizováno Senát Spojených států dnes schválil soubor opatření v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů Kč) na…

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

06.03.2021 15:10 Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne…

Česko vydalo do USA podezřelé z kyberzločinu v mnoha zemích

06.03.2021 09:57 Aktualizováno Česká republika vydala počátkem března do USA k trestnímu stíhání dva lidi podezřelé z kybernetické…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama