Varování z USA: Islámský stát se pokouší o genocidu křesťanů. To, co se děje, je hrozné

Washington – Konání Islámského státu by mělo být označeno za „genocidu proti křesťanům“. Myslí si to americký viceprezident Mike Pence, jehož slova cituje server USA Today.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Islámský stát (ISIS)
doporučujeme

„Věřím, že IS je vinen z ničeho menšího než genocidy proti lidem křesťanské víry, a je na čase, aby tomu svět začal říkat pravým jménem,“ uvedl Pence v projevu na Světovém summitu o obraně pronásledovaných křesťanů.

„V Iráku, který je v rukou extremistů, jsme viděli, jak jsou ničeny kláštery, kněží a mniši byli sťati. Dvě tisíciletí stará křesťanská tradice v Mosulu zanikla prakticky přes noc,“ řekl Pence. „V Sýrii vidíme prastaré komunity, které byly vypáleny, vidíme věřící, jak jsou mučeni kvůli víře v Krista a ženy a děti jsou prodávány do nejstrašnější formy otroctví.“

Pence připomněl, že radikální islámská teroristická skupina také pronásleduje členy jiných nekřesťanských vyznání a dokonce i muslimy, kteří nesdílejí jejich verzi islámu. Přesto podle něj bojovníci IS, které nazval „barbary“, pociťují jakousi zvláštní nenávist právě k následovníkům Krista.

Dodal, že problém si uvědomuje i prezident USA Donald Trump, a slíbil, že celá administrativa se zasadí o ochranu náboženské svobody pro křesťany i nekřesťany na celém světě. Pence připomněl, že USA od založení věří v svobodu vyznání. „Ochrana a prosazování náboženské svobody je zahraniční politickou prioritou Trumpovy správy,“ ujišťoval.

Sám Trump byl přitom kritizován za jeho ochotu tolerovat porušování lidských práv ze strany některých diktátorů diktátorů, včetně egyptského prezidenta Abdela Fattah al-Sisiho. USA Today v té souvislosti připomíná koptské křesťany v Egyptě, kteří mají dlouholetou tradici, ale přesto čelí pronásledováni. V dubnu se navíc IS přihlásil k bombovému útoku na dva koptské křesťanské kostely v Egyptě.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Senát USA se mění v bitevní pole. Demokraté a republikáni mobilizují kvůli…

16.12.2019 14:16 Americký Senát se může brzy změnit v bitevní pole, na němž se o osud prezidenta Donalda Trumpa, a…

V USA se šíří verandové pirátství, stát Michigan ho zařadil mezi trestné…

16.12.2019 08:23 Krádeže balíčků, které doručovatelé běžně nechávají Američanům přede dveřmi domů, se v americkém…

Ve Venezuele se chystal krvavý puč? Maduro obvinil opozici a diplomata USA

16.12.2019 07:52 Venezuelský prezident Nicolás Maduro v neděli oznámil zatykače na skupinu lidí, která podle něj…

Trest za korupci? Bolsonaro chce zavést metodu "svázaných papoušků"

16.12.2019 07:34 Brazilský prezident Jair Bolsonaro prohlásil, že nebude ve své vládě tolerovat korupci a že na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama