Vůdce nacistického Německa žije? Jsem Adolf Hitler, 70 let jsem se skrýval před Židy, tvrdí muž

Buenos Aires – Velkou pozornost na sebe přitáhl starší muž (údajně 128 let) z regionu Salta v Argentině. V rozhovoru pro tamní tisk uvedl, že je nechvalně proslulý německý diktátor Adolf Hitler a že posledních 70 let strávil v úkrytu. A zprávy se ihned chopila i zahraniční média.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Adolf Hitler, 1938
doporučujeme

V rozhovoru s ultrakonzervativními novinami El Patriota naturalizovaný německý přistěhovalec vysvětluje, že přijel do země v roce 1945 s pasem na jméno Herman Guntherberg. Tvrdí, že jeho pas byl falešný, že ho vyrobilo Gestapo těsně před koncem války a že on je vlastně bývalý nacistický vůdce Adolf Hitler.

A proč se po tak dlouhé době muž ke své pravé totožnosti přihlásil? Rozhodl se prý vyjít z úkrytu poté, co izraelské tajné služby v loňském roce oficiálně opustily svou politiku pronásledování bývalých nacistických válečných zločinců.

„Byl jsem viněn z mnoha trestných činů, které jsem nikdy spáchal. Protože jsem musel strávit více než polovinu svého života skrýváním se před Židy, tak jsem si svůj trest již odpykal,“ cituje seniora server World News Daily Report.

Muž také tvrdí, že se chystá zveřejnit svou autobiografii, aby „obnovil svůj veřejný obraz“. „Byl jsem zobrazován jako padouch jen proto, že jsme prohráli válku. Když si lidé přečtou příběh z mé strany, změní to způsob, jakým mě vnímají,“ tvrdí s tím, že jeho kniha se bude jmenovat Adolf Hitler a měla by být k dispozici v září.

Mnoho lidí, včetně jeho manželky Angely Martinezové, kterou si vzal před 55 lety, se domnívá, že Herman Guntherberg ve skutečnosti není Adolf Hitler, ale že prostě jen trpí demencí.

Paní Martinezová uvádí, že její manžel nikdy nemluvil o Hitlerovi a že začal teprve přibližně před dvěma lety, kdy se u něj začaly projevovat známky Alzheimerovy choroby. „Někdy zapomene, kdo jsem a kde byl. Vypadá, jako by byl v transu. Pak začne mluvit o Židech a démonech. Pak se vrátí do normálu,“ vysvětluje žena.

Věří, že její manžel možná byl nacista, kterému se podařilo utéct, a že se může cítit provinile kvůli jeho minulosti, je ale přesvědčena o tom, že to není Hitler.

Dokonce i když se slova staršího mohou zdát poněkud diskutabilní, vyvolaly živou debatu v Izraeli i v americké židovské komunitě, která se týká budoucnosti přeživších nacistických válečných zločinců.

Mossad v minulosti ukázal své ambice a globální dosah chycením nacistického válečného zločince Adolfa Eichmanna v roce 1960 v Argentině, ale v posledních letech už tak aktivní není. Wiesenthalovo centrum, které se stále snaží najít a stíhat nacistické zločince veřejně v březnu kritizovalo Izrael, má totiž pocit, že židovský stát ‚málo spolupracuje‘ při tomto poslání.

Více než 70 let po skončení 2. světové války stále existuje několik států a institucí, které se snaží najít a stíhat přeživší nacisty, většina z nich však zemře, aniž by byli za svoje činy potrestáni.

Loading...
Vstupte do diskuze (33)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demokraté jsou odsouzeni k záhubě? Trump za necelý den vybral na kampaň v…

19.06.2019 18:55 Americký republikánský prezident Donald Trump, který v úterý večer místního času (dnes nad ránem…

Donald Trump oznámil kandidaturu na prezidenta. Další čtyři roky! křičeli…

19.06.2019 18:15 Aktualizováno Šéf Bílého domu Donald Trump dnes na shromáždění svých přívrženců v Orlandu na Floridě ohlásil, že…

Přichází čínské impérium, varuje Ameriku a svět politolog

19.06.2019 16:56 Americký politolog a komentátor Rober D. Kaplan, který je zároveň i poradcem Pentagonu, upozornil…

Na tankery se útočilo přísavnými minami? Armáda USA ukázala důkazy

19.06.2019 14:57 Při útoku na japonský tanker byly minulý týden v Ománském zálivu použity přísavné miny. Oznámila to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama