Trump znovu ostře slovně zaútočil na moderátory

Washington - Americký prezident Donald Trump se opět pustil do verbálních urážek dvojice amerických moderátorů, kteří jej tento týden kritizovali v pořadu televize MSNBC. Trump dnes na twitteru kromě několika dehonestujících přirovnání přišel s ničím nepodloženým tvrzením, že jejich mediální firma jimi manipuluje proti němu. Prezident kvůli svým výpadům čelí sílící kritice i ze strany těch médií, která jsou mu obvykle nakloněna.

Donald Trump
doporučujeme

Spor s profesními a životními partnery Mikou Brzezinskou a Joe Scarboroughem začal poté, co se Trump ve čtvrtek neovládl a zareagoval na kritická slova z jejich pořadu Morning Joe. Od té doby plní americká média řada prohlášení z obou stran. Zatímco moderátorská dvojice Trumpa obvinila, že se ji snažil zastrašovat hrozbou otištění nactiutrhačného článku v bulvárním listu National Enquirer vydávaném jeho přítelem, šéf Bílého domu dnes kontroval dalším časně ranním tweetem.

"Šílený Joe Scarborough a Mika blbá jako tágo nejsou špatní lidé, ale jejich málo sledovaný pořad ovládají jejich šéfové z NBC," napsal Trump, který o pár dní předtím o Brzezinské přes twitter sdělil světu, že při jejich setkání "ošklivě krvácela z faceliftu".

Vedení televize jeho výrok ponechalo bez komentáře a zatím se neozval ani nikdo z moderátorské dvojice.

Trump během loňské prezidentské kampaně neblaze proslul řadou urážlivých výroků o svých politických konkurentech, ženách či přistěhovalcích, řada Američanů však doufala, že po vstupu do Bílého domu z respektu k prezidentskému úřadu používání vulgarismů omezí. Současná vlna tweetů však přiměla k negativní reakci například i tradičně vstřícně naladěnou televizi Fox News, která tento týden přerušila vysílání brífinku z Bílého domu a zařadila velmi kritický rozhovor s Trumpovým poradcem na téma jeho urážlivých výroků. Další z médií vlastněných Trumpovým spojencem Rupertem Murdochem, deník The New York Post, reagoval na prezidentovu twitterovou smršť trojslovným komentářem. "Přestaňte. Prostě přestaňte."

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump tlačil na ministerstvo, aby napadlo výsledky loňských prezidentských…

15.06.2021 16:42 Donald Trump ještě za svého působení v Bílém domě vyvíjel tlak na ministerstvo spravedlnosti, aby…

Pandemie covidu-19 ovlivnila i zrak dětí, které chodily méně ven

15.06.2021 12:47 Proticovidová omezení pohybu, kvůli nimž děti nechodily do školy a mnohde ani ven hrát si s…

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama