Vůdce kolumbijských povstalců dostal mrtvici, skončil na JIP

Bogotá - Vůdce Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC) byl v neděli po mozkové mrtvici hospitalizován na jednotce intenzivní péče v nemocnici ve městě Villavicencio. Podle lékařů je z nejhoršího venku, má ovšem ochrnutou paži.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Lékaři uvedli, že Rodrigo Londoňo (58) přezdívaný Timochenko zůstává v intenzivní péči, ale dobře se zotavuje z dočasné zástavy přítoku krve do mozku.

Velitele největší povstalecké skupiny v jihoamerické zemi mrtvice postihla jen několik dní poté, co FARC na základě historické mírové dohody uzavřené loni v listopadu s kolumbijskou vládou dokončily proces odzbrojení.

Kolumbijská vláda a levicoví radikálové z FARC se na ukončení bojů dohodli v září 2016 po čtyřletých jednáních v Havaně. Dokument ale odmítli voliči v říjnovém referendu. Nelíbilo se jim, že se někdejší povstalci budou moci účastnit politického života. To ale zakotvila i nová listopadová dohoda, kterou už vláda voličům k lidovému hlasování nepředložila a kterou schválil jen parlament.

Občanská válka v Kolumbii si za více než půl století vyžádala přes čtvrt milionu obětí. Kromě toho je přes 60.000 osob nezvěstných a 7,1 milionu obyvatel bylo nuceno opustit své domovy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V nemocnici v Americe leží nakažená žena. Jako jediná na světě má podivné…

09.04.2020 22:05 Aktualizováno V jedné z amerických nemocnic leží žena středního věku nakažená koronavirem. Na rozdíl od…

V USA již zemřelo téměř 16 tisíc nakažených koronavirem

09.04.2020 21:05 Aktualizováno Pandemie nemoci covid-19 si ve Spojených státech vyžádala již bezmála 16.000 lidských životů.…

Trump chce znovuotevřít ekonomiku s "velkým rachotem"

09.04.2020 20:32 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump na brífinku ve středu místního času řekl, že by chtěl ekonomiku…

Trump žádal 250 milionů dolarů. Demokraté to v Senátu zablokovali

09.04.2020 17:41 Demokraté v Senátu Spojených států dnes zablokovali naléhavou žádost prezidenta Donalda Trumpa o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy