USA se připravují na show. Kvůli zatmění Slunce jsou hotely vyprodané

Washington - Obyvatelé Spojených států odpočítávají poslední měsíc, který je dělí od prvního úplného zatmění Slunce od roku 1918.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Zatmění slunce
doporučujeme

V pásu, odkud bude v srpnu úplné zatmění v USA pozorovatelné, žije 12 milionů lidí, několik dalších milionů se pak do oblasti chystá, aby si podívanou nenechali ujít. Portál Space.com očekávané šílenství, které zřejmě bude jedinečný úkaz doprovázet, přirovnal k zombie apokalypse.

"Bude to, doufejme, menší krveprolití, ale oživlé mrtvoly nepotřebují pravidelnou stravu, spánek a toalety," uvedla členka Americké astronomické společnosti Angela Specková z Marylandské univerzity s tím, že turisté mířící za zatměním se naopak bez výše zmíněného servisu neobejdou.

Úplné zatmění 21. srpna bude bezpochyby velkou událostí, neboť Spojené státy na něj čekají takřka sto let. Kontinentální část USA sice úplné zatmění zažila i v únoru 1979, tehdy ale pás, ze kterého je pozorovatelné úplné zakrytí Slunce Měsícem, prošel jen přes několik severních a severozápadních států. Význam tohoto zatmění je proto v médiích snižován. Nyní ale bude situace zcela jiná, neboť úplné zatmění bude postupovat od oceánu k oceánu napříč celými Spojenými státy.

Úplné zatmění bude v srpnu viditelné ze 14 amerických států a z pěti jejich metropolí. Obyvatelé ostatních států USA budou moci pozorovat jen částečné zatmění, kdy zpoza Měsíce bude vystupovat sluneční srpek.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zatápí pod kotlem. Přes twitter opět zaútočil na kongresmanky

16.07.2019 21:23 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes dalšími tweety pokračoval v urážkách čtyř členek Sněmovny…

USA si připomínají 50. výročí startu lodi Apollo 11

16.07.2019 17:44 Spojené státy dnes slaví 50. výročí startu kosmické lodi Apollo 11, která dopravila první…

Přes milion lidí chce odkrýt tajemství Oblasti 51. Armáda vydala drsné…

16.07.2019 15:32 Tajemnou oblast 51, kde má americká vláda skrývat důkazy o existenci mimozemšťanů, zřejmě hodlá…

Paradox. Ve světě dramaticky roste počet hladovějících i obézních, varuje…

16.07.2019 13:02 Svět trápí hlad a paradoxně také obezita, uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama