Trumpův zeť bude v Kongresu vypovídat o Rusech

Washington - Zeť a poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner bude o ruské roli během loňských prezidentských voleb vypovídat v Kongresu nejen v pondělí, ale také v úterý.

Jared Kushner, zeť Donalda Trumpa
doporučujeme

Oznámil to podle agentury Reuters výbor pro tajné služby Sněmovny reprezentantů, který je jedním ze čtyř kongresových výborů, které ruskou kauzu prošetřují.

Zatímco v pondělí 24. července Kushnera na uzavřeném jednání vyslechne senátní výbor pro tajné služby, o den později bude manžel Trumpovy dcery Ivanky hovořit před sněmovním výborem pro tajné služby.

Ve středu pak kvůli ruské aféře před justiční výbor Senátu předstoupí Trumpův syn Donald mladší a někdejší šéf Trumpova volebního týmu Paul Manafort. Ani jejich výpověď nebude veřejná, ačkoli původně senátní výbor tvrdil opak. Nově ale vedení výboru v prohlášení sdělilo, že na základě vznikající dohody o podmínkách výpovědi chtějí Trump mladší s Manafortem svědčit na uzavřeném zasedání.

Středeční jednání se odehraje na základě dobrovolnosti, to znamená, že prezidentův syn s Manafortem do Senátu přijdou o své vůli a ne na předvolání. Pokud by ale dorazit odmítli, tak senátní výbor již předem avizoval, že by jim předvolání poslal. To by ale výslech o několik týdnů opozdilo.

Očekávaným jádrem všech tří slyšení zcela jistě budou vazby Trumpovy kampaně na Rusko. Prezident jakékoliv spojení s Moskvou odmítá a vyšetřování označuje za hon na čarodějnice. Média ale v posledních týdnech informovala o řadě kontroverzních kontaktech, které Trumpovi lidé s Rusy udržovali. Velkou pozornost upoutala loňská schůzka Trumpa mladšího, Kushnera a Manaforta s ruskou právničkou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Do muslimské rodiny najelo v Kanadě auto. Podle premiéra jde o terorismus

08.06.2021 22:30 Kanadský premiér Justin Trudeau dnes odsoudil nedělní tragédii, při které do muslimské rodiny najel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama