Trumpův zeť Kushner popřel, že by měl nevhodné kontakty s Rusy

Washington - Žádný z mých kontaktů s Rusy nebyl nevhodný, tvrdí zeť a poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner. Řekl to po skončení dnešního neveřejného zasedání výboru pro tajné služby amerického Senátu, při kterém vypovídal. Vliv Ruska na americké prezidentské volby objasňují celkem čtyři kongresové výbory a také zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller.

Jared Kushner, zeť Donalda Trumpa
doporučujeme

Trump podle Kushnera prezidentské volby nevyhrál kvůli údajným zásahům Ruska do nich, ale proto, že byl zkrátka lepší. LVšechny moje akce byly patřičné," řekl novinářům. Neuzavíral prý žádné tajné dohody a neví o nikom v kampani, kdo by tak činil.

Kushner také prohlásil, že se nemůže dočkat, až se podělí o všechny informace, které má, s vyšetřovateli, a dodal, že se těší na výpověď ve výboru pro tajné služby ve Sněmovně reprezentantů, která ho čeká v úterý.

Kushner v prohlášení, které zveřejnil před dnešním slyšením v Senátu, všechny své schůzky s Rusy v době předvolební kampaně a během období přebírání moci označil za nevýznamné, a proto si je prý přesně nevybavuje.

Trump podle svého zetě nabídl voličům lepší vizi a vedl lepší kampaň než jeho soupeřka, demokratka Hillary Clintonová, a proto listopadové volby vyhrál. Kushner tak odmítl tvrzení, že na Trumpově vítězství se podílely údajné ruské zásahy do hlasování.

Manžel Ivanky Trumpové se podle amerických médií loni setkal mimo jiné s ředitelem jedné z velkých ruských bank, s tehdejším velvyslancem Ruska v USA Sergejem Kisljakem a s ruskou právničkou Nataljou Veselnickou. S Kisljakem údajně Kushner domlouval zřízení tajného komunikačního kanálu s Kremlem. Veselnická, která se sešla s Kushner a s prezidentovým synem Donaldem Trumpem juniorem, údajně nabízela kompromitující materiály týkající se Clintonové.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pandemie covidu-19 ovlivnila i zrak dětí, které chodily méně ven

15.06.2021 12:47 Proticovidová omezení pohybu, kvůli nimž děti nechodily do školy a mnohde ani ven hrát si s…

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama