Čau lidi. Skauti si vyslechli Trumpovu řeč, zkritizoval média a vzpomínal na vítěznou noc

Washington - Americký prezident předstoupil před 40 tisíc mladých skautů v Západní Virginii. Ve své řeči nezapomněl zkritizovat svého předchůdce Baracka Obamu a mainstreamová média. V supermarketech se prý pod jeho vládou opět budou lidi na Vánoce zdravit "Veselé Vánoce".

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Trump před skauty vystoupil na 19. Národním skautském sjezdu v pondělí v Západní Virginii. Přijel tam s připravenou řečí o kvalitách skautů - každý americký prezident je totiž jejich "čestným prezidentem" - a uvedl, že nebude mluvit o politice. Podle britského Guardianu slib nedodržel, o politice mluvil zejména. 

Americký prezident chlapecké skauty varoval před jeho "oblíbeným" nepřítelem, což jsou "fake news" média. "Kluci, vy máte ale členů. Tisk řekne, že vás je asi 200. Ale vypadá to, jako by vás tady bylo 45 tisíc," rýpl si do médií, ale tím to neskončilo. 

"Dneska nebudeme mluvit o politických šarvátkách ve Washingtonu, o kterých slyšíte z "fake news" a všeho toho... Kdo by kruci chtěl mluvit o politice, když stojím před skauty?" tázal se. Přesto o washingtonské politice mluvil, a ne zrovna lichotivě. "Dnes jsem řekl, že bychom to slovo měli změnit, a to ze slova bažina na slovo žumpa a nebo možná na slovo kanalizace, ale to není dobré," uvedl. Skauti dle jeho slov věří v jeho myšlenku "America first", tedy "Spojené státy především". Uvedl také, že doufá ve zrušení Obamacare, která "nás skutečně zraňuje,". 

"Viceprezident USA Mike Pence - skvělý chlápek - byl skaut a hodně to pro něj znamená. Možná, že už někteří z vás stanovali na tomto poli, když byl ještě Mike guvernérem Indiany, ale skauting byl velmi, velmi důležitý," volil Trump zmatečně slova. "A mimochodem, kde jsou skauti z Indiany dnes? Divil bych se, kdyby vás televizní kamery zabraly; nedělají to rády, když vidí početné davy. Nemají to rády. Čau lidi. Je zde mnoho lásky, na tomhle velkém a krásném místě. Hodně lásky a hodně lásky pro naši zemi. Je zde opravdu hodně lásky pro tuhle zem," uvedl americký prezident. 

Následně se opět vrátil k informování médií o počtu účastníků akce. "Jedno procento, nebo nula?" tázal se Trump, jak velkou část davu uvidí televizní diváci. "Mimochodem, jenom otázka, přijel někdy prezident Obama na sjezd skautů? (...) Odpověď je ne! Ale my se brzy vrátíme," řekl Trump. 

Trump si pochvaloval vývoj amerického hospodářství, a to prý od 8. listopadu loňského roku. Prezident ho označil za krásný den. "Pamatujete si tu nezapomenutelnou noc s mapami, kde Republikáni byli červeně a Demokraté modře a mapka byla tak červená.... bylo to neuvěřitelné a oni nevěděli co říct?" připomněl Trump noc svého zvolení. 

"Mimochodem, pod Trumpovou administrativou budete znovu říká Veselé Vánoce, až půjdete nakupovat. Věřte mi. Veselé Vánoce. Oni tuhle malou krásnou frázi zbagatelizovali. Znovu budete říkat Veselá Vánoce, lidi," uvedl Trump k otázce komercializace Vánoc. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump tlačil na ministerstvo, aby napadlo výsledky loňských prezidentských…

15.06.2021 16:42 Donald Trump ještě za svého působení v Bílém domě vyvíjel tlak na ministerstvo spravedlnosti, aby…

Pandemie covidu-19 ovlivnila i zrak dětí, které chodily méně ven

15.06.2021 12:47 Proticovidová omezení pohybu, kvůli nimž děti nechodily do školy a mnohde ani ven hrát si s…

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama