Trumpův zeť i šéf kampaně dnes měli neveřejná slyšení v Kongresu

Washington - Zeť prezidenta Donalda Trumpa a jeho poradce Jared Kushner i šéf Trumpovy předvolební kampaně Paul Manafort dnes absolvovali neveřejné slyšení před výbory pro tajné služby amerického Kongresu.

Federální Kongres Spojených států amerických
doporučujeme

Kushner podle agentury AP vypovídal o ruské roli během loňských prezidentských voleb před výborem pro tajné služby Sněmovny reprezentantů, Manafort před obdobným výborem Senátu.

Trumpův zeť dnes pokračoval v neveřejných slyšeních druhý den. V pondělí po skončení neveřejného zasedání výboru pro tajné služby Senátu řekl, že žádný z jeho kontaktů s Rusy nebyl nepatřičný a že nemá co skrývat. Přiznal se přitom k celkem čtyřem setkáním s Rusy během kampaně a po Trumpově vítězství. Dnes nebyly oznámeny žádné další podrobnosti.

Podle amerických médií se Kushner loni setkal mimo jiné s ředitelem jedné z velkých ruských bank, s tehdejším velvyslancem Ruska v USA Sergejem Kisljakem a s ruskou právničkou Nataljou Veselnickou.

Manafort se dnes setkal se zástupci senátního výboru pro tajné služby a "plně zodpověděl jejich otázky", oznámil jManafortův mluvčí Jason Maloni. Podle dvou nejmenovaných zdrojů obeznámených s obsahem rozhovorů se slyšení omezilo na Manafortovy vzpomínky na loňskou schůzku s ruskou právničkou v newyorském mrakodrapu Trump Tower.

Výboru také předal poznámky dokumentující schůzku v písemné podobě. Podle jednoho ze zdrojů rovněž souhlasil s dalšími rozhovory se zástupci výboru o jiných otázkách. Jejich termíny ještě nebyly stanoveny. Ve středu má Manafort v kauze možného zasahování Ruska do prezidentské předvolební kampaně v USA vypovídat před právním výborem Senátu. Výbor dnes oznámil, že si Manaforta předvolal v pondělí v noci ke středečnímu veřejnému slyšení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama