Hadi místo chipsů? Z Hong Kongu přijel nelegální balíček

Los Angeles – V úterý policisté zatkli muže z Los Angeles, který plánoval pašovat živé a silně jedovaté kobry královské. Jak chtěl tato nebezpečná zvířata přepravovat? V plechovkách po bramborových chipsech.

Královská kobra - ilustrační foto
doporučujeme

Čtyřiatřicetiletý Rodrigo Franco byl obviněn z ilegálního dovozu zboží do Spojených států, policie ho spojila s balíkem z Hong Kongu, který zachytili američtí celníci 2. března. Tento balík obsahoval tři hady, kteří byli dlouzí 0,6 metru.

V balíku byly kromě hadů také tři čínské želvy s měkkým krunýřem. Tyto želvy navíc trpěly vzácnou poruchou kožní pigmentace, která je známá jako albinismus. Ten den podle obžaloby Franco poslal balík se šesti chráněnými želvami.

Podle National Geographic je kobra královská známá pod latinským jménem Ophiophagus hannah a patří k nejdelším jedovatým hadům se svou délkou až 5 a půl metru. V ohrožení kobra dokáže zvednout třetinu své délky ze země.

Podle obžaloby se Franco během rozhovoru s policií přiznal, že mu před tím z Hong Kongu přišlo dohromady 20 kober královských ve dvou dávkách. Ty však prý zahynuly při převozu. Francovi zatím hrozí maximálně 20 let ve vězení, ačkoliv federální odsouzení obvykle vyžadují menší tresty.

Podle ABC News policisté získali povolení k domovní prohlídce Francova domu v Monterey park a našli mládě krokodýla Moreletova, několik kajmanek supích, kajmanek dravých a také démantovitých želv. Tato zvířata jsou americkými zákony chráněna.

Federální agenti také prohledali Francův telefon a našli zprávy, které si Franco posílal s někým v Asii o posílání želv a hadů mezi Hong Kongem a Spojenými státy. Franco ve zprávách uvedl, že už dříve dostal živé kobry a pět nových hadů chtěl dát někomu z příbuzných.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pandemie covidu-19 ovlivnila i zrak dětí, které chodily méně ven

15.06.2021 12:47 Proticovidová omezení pohybu, kvůli nimž děti nechodily do školy a mnohde ani ven hrát si s…

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama