Trump opět přestřelil? Projev ke skautům namíchl rodiče

Washington - Americký prezident Donald Trump vyvolal pobouření na setkání skautů, takzvaném jamboree. Rodičům dětí se nelíbila prezidentova kritika jeho někdejšího demokratického předchůdce Baracka Obamy, agitace za zrušení Obamacare ani řeči o sexy večírcích v New Yorku.

Donald Trump, prezident USA
doporučujeme

"Kdo chce k čertu mluvit o politice?" prohlásil v pondělí Trump ke shromáždění zhruba 40.000 skautů ve věku 12 až 18 let v Západní Virginii. Vzápětí začal mluvit o Obamovi, své někdejší demokratické sokyni Hillary Clintonové, politické žumpě a nezapomněl otevřít ani téma falešného zpravodajství, které proti němu média prý vedou.

"Vás tady ale je. Tisk bude říkat, že vás je tak 200. Vypadá to na 45.000 lidí. To je rekord," řekl podle médií Trump k davu. Narážel tak na kauzu týkající se jeho lednové inaugurace. Média tehdy zveřejnila srovnání fotografií, ze kterého vyplývalo, že oproti Obamově inauguraci byla účast na Trumpově ceremonii výrazně nižší. 

zdroj: YouTube

Trump rovněž kritizoval volební systém, ve kterém Američané nevybírají prezidenta přímo, ale činí tak prostřednictvím volitelů. Skautům také položil otázku, zda Obama vůbec někdy jamboree navštívil. Tato setkání se zpravidla konají jednou za čtyři roky. Obama v roce 2010 ke skautům promluvil přes telemost, srazu se přímo nezúčastnil.

Trumpův projev, během něhož si vysloužil i bučení nespokojenců v davu, tvrdě odsoudili mnozí rodiče. Jedna z matek na facebooku americké skautské organizace napsala, že je rozzuřená. "Přičiňte se, ať jsou moji chlapci a já na skauta hrdí a nemusí se stydět!" uvedla.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin: Vztahy mezi USA a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let

12.06.2021 07:12 Vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou v současnosti nejhorší za řadu let. V rozhovoru s…

Svět se nepoučil, soudí ekonom. Očekává bolestivé prasknutí bublin

12.06.2021 00:01 NÁZOR – Zdá se, že světoví politici a akademičtí ekonomové se příliš nepoučili z prasknutí realitní…

V neděli do Česka přijede další konvoj americké armády

11.06.2021 16:15 V neděli večer dorazí na břeclavský hraniční přechod konvoj americké armády, který bude přes Česko…

Do muslimské rodiny najelo v Kanadě auto. Podle premiéra jde o terorismus

08.06.2021 22:30 Kanadský premiér Justin Trudeau dnes odsoudil nedělní tragédii, při které do muslimské rodiny najel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama