Na zatmění Slunce míří do USA desítky Čechů. Výlet je stojí víc než dovolená v Karibiku

Praha – Ve Spojených státech se dnes lidé těší na první zatmění Slunce po 99 letech. Jejich nadšení se odráží i ve vyprodanosti hotelů a jejich cenách. Za neobvyklým jevem však necestují pouze Američané, nechtějí si ho nechat ujít ani Češi.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zatmění slunce, ilustrační obrázek
doporučujeme

První zatmění Slunce po letech, které mohou Američané vidět, bude nejlépe viditelné z úzkého pásu napříč Spojenými státy. Státy, kterými tento pás prochází, se tedy musely přichystat na zvýšený nápor turistů. Dorazili lidé ze všech koutů USA, ale také z jiných zemí světa.

Státy, v nichž bude možné zatmění pozorovat, jsou Oregon, Idaho, Wyoming, Nebraska, Missouri, Illinois, Kentucky, Tennessee, Georgie a Jižní Karolína. Jedná se o státy, které na veliký turismus nejsou zvyklé, mnoho z nich se ho však rozhodlo využít. Za pokoj tak zájemci zaplatí přemrštěné ceny.

Mnozí nadšenci si pokoj rezervovali již rok dopředu, aby měli jistotu, že budou mít kde bydlet. Těsně před 21. srpnem jim však některé hotely oznámily, že je jejich rezervace zrušená a že si musí připlatit i několikanásobek ceny. V Oregonu si hotely říkají i o pětinásobek původní ceny a jedna noc vyjde i na v přepočtu 23 tisíc korun.

Pro americký server KGW se vyjádřil rozčílený zákazník Steven Addams, který pokoje rezervoval pro své přátele v březnu roku 2016. Rezervaci měl potvrzenou za 136 dolarů za noc (3 025 korun – pozn. redaktora). Krátce před příjezdem přátel Addams volal, aby se ujistil, že je všechno v pořádku.

Místo toho se však dozvěděl, že se stal problém v systému, všechny rezervace byly zrušeny a hotel nyní stojí 1 000 dolarů na noc. „Uvědomili si, že mohou více vydělat. Je to ale problém, ničí tím plány spousty lidí,“ prohlásil Addams.

Mimo jiné hotely již nějakou dobu hlásily, že jsou vyprodané, proto je jedinou možností mnoha zájemců vytáhnout stan a usadit se někde na louce. Podle amerických médií se kvůli tomu hasiči připravují na zvýšené množství požárů, kdyby se vymkly kontrole ohně v tábořištích.

Na zatmění se však chystají i Češi, ačkoliv přesné číslo není známo. „O tomto nemáme přehled, neorganizují to české kanceláře,“ komentoval pro EuroZprávy.cz Jan Papež za Asociaci cestovních kanceláří České republiky. Z českých společností nabízela výlet za zatměním společnost America Tours.

„Nabízeli jsme dva zájezdy, Jeden byl delší, lidé ještě před tím pozorovali Perseidy, ten jsme pořádali ve Wyomingu. Ten kratší je v Tennessee,“ uvedl za America Tours Antonín Krucký pro EuroZprávy.cz. Na jejich delší výlet prý jelo deset lidí, zatímco na kratší sedm.

Dalších 30 se za pomoci America Tours na zatmění vydalo po vlastní ose. Nejednalo se však o nijak levnou záležitost. Delší výlet stál nadšence 79 990 korun, zatímco ten kratší 59 990. Společnost přitom obstarala pouze snídaně, zbytek stravy je na turistech samotných.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZTE a Huawei jsou hrozbou národní bezpečnosti, zní z USA

22.11.2019 22:00 Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za…

USA možná zakážou e-cigarety pro mladší 21 let

22.11.2019 21:56 Spojené státy uvažují o zvýšení minimálního věku pro nákup elektronických cigaret na 21 let.…

Slavný herec Cohen překvapil svět: Facebook by prý neblokoval ani Hitlera

22.11.2019 21:01 Kdyby facebook existoval ve 30. letech minulého století, mohl by nacistický vůdce Adolf Hilter…

Bolívie obvinila exprezidenta Moralese z terorismu

22.11.2019 19:12 Bolivijská prozatímní vláda dnes obvinila bývalého prezidenta Eva Moralese ze vzpoury a terorismu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama