Harvey si v Texasu vyžádal nejméně pět obětí, číslo ale nemusí být konečné

Houston - Zřejmě pět mrtvých si v USA vyžádal Harvey, který nejdříve jako hurikán a poté jako bouře zasáhl americký stát Texas. Bilance obětí pochází od několika místních úřadů, na státní úrovni zatím oficiálně potvrzena nebyla. Starosta Houstonu se obrátil na dobrovolníky, aby poskytli pomoc rodinám v nouzi.

USA
doporučujeme

Většina lidí zahynula v Houstonu a jeho okolí. Město se potýká s katastrofálními záplavami, hladina vody zde zřejmě ještě stoupne, neboť podle houstonského starosty Sylvestera Turnera ženisté začali upouštět vodu z přehrad, aby snížili tlak na hráze.

Národní meteorologická služba (NWS) informovala, že v souvislosti se záplavami zahynuli v Houstonu a jeho okolí dva lidé, jednu utonulou pak ohlásil úřad koronera okresu Harris, jehož správní střediskem je Houston. Další dva lidé zahynuli v pobřežním okrese Galvestone nedaleko Houstonu.

Informace o osudu lidí v zatopených oblastech nejsou konečné údaje, protože v Houstonu stále ještě pokračuje evakuace. Houstonská policie podle agentury Reuters sdělila, že zachránila na 2000 lidí a že celkem záchranné složky města obdržely na 6000 žádostí o pomoc.

Starosta Turner oznámil, že nouzové ubytování bylo dosud poskytnuto 5500 lidem, ale že počet takto ubytovaných vzhledem k evakuacím výrazně vzroste.

Záplavy v Houstonu se podle Turnera zřejmě zhorší kvůli upouštění vody z přehrad a ochranných nádrží. Řeka Buffalo Bayou, která protéká městem od západu na východ, má již nyní rekordně vysokou úroveň hladiny. Vypouštění vody z přehrad Addicks a Barker tak situaci ještě zhorší.

"Může to způsobit další problémy, další záplavy," řekl starosta. "Lidé, kteří ještě včera nebyli ohroženi, mohou být ohroženi dnes," dodal. Kapacita obou výše zmíněných nádrží byla naplněna. Prozatím ženisté upouštějí zhruba 140 kubických metrů vody za sekundu, postupně by to ale mohlo být až 230 kubíků za sekundu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brazílie má opět přes 50 tisíc nových případů koronaviru, rekord v Kolumbii

12.08.2020 16:39 Aktualizováno V Brazílii se opět prudce zvýšil počet nakažených novým typem koronaviru, za den přibylo více než…

V Kongresu USA patrně usedne kontroverzní politička, vyznává konspiraci…

12.08.2020 13:42 Do amerického Kongresu s velkou pravděpodobností usedne republikánská politička Marjorie Taylor…

Biden si jako viceprezidentku vybral senátorku Harrisovou, Trump ji…

12.08.2020 11:48 Aktualizováno Demokratický uchazeč o úřad amerického prezidenta Joe Biden si jako svou viceprezidentku vybral…

Vývoj vakcíny proti koronaviru není závod, řekl ministr USA. Ke kritikům…

12.08.2020 10:32 Vývoj vakcíny proti koronaviru není závod o to, kdo bude první, důležité je ujistit se, že je látka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama