Harvey si v Texasu vyžádal nejméně pět obětí, číslo ale nemusí být konečné

Houston - Zřejmě pět mrtvých si v USA vyžádal Harvey, který nejdříve jako hurikán a poté jako bouře zasáhl americký stát Texas. Bilance obětí pochází od několika místních úřadů, na státní úrovni zatím oficiálně potvrzena nebyla. Starosta Houstonu se obrátil na dobrovolníky, aby poskytli pomoc rodinám v nouzi.

Přidejte svůj názor 1 komentář

USA
doporučujeme

Většina lidí zahynula v Houstonu a jeho okolí. Město se potýká s katastrofálními záplavami, hladina vody zde zřejmě ještě stoupne, neboť podle houstonského starosty Sylvestera Turnera ženisté začali upouštět vodu z přehrad, aby snížili tlak na hráze.

Národní meteorologická služba (NWS) informovala, že v souvislosti se záplavami zahynuli v Houstonu a jeho okolí dva lidé, jednu utonulou pak ohlásil úřad koronera okresu Harris, jehož správní střediskem je Houston. Další dva lidé zahynuli v pobřežním okrese Galvestone nedaleko Houstonu.

Informace o osudu lidí v zatopených oblastech nejsou konečné údaje, protože v Houstonu stále ještě pokračuje evakuace. Houstonská policie podle agentury Reuters sdělila, že zachránila na 2000 lidí a že celkem záchranné složky města obdržely na 6000 žádostí o pomoc.

Starosta Turner oznámil, že nouzové ubytování bylo dosud poskytnuto 5500 lidem, ale že počet takto ubytovaných vzhledem k evakuacím výrazně vzroste.

Záplavy v Houstonu se podle Turnera zřejmě zhorší kvůli upouštění vody z přehrad a ochranných nádrží. Řeka Buffalo Bayou, která protéká městem od západu na východ, má již nyní rekordně vysokou úroveň hladiny. Vypouštění vody z přehrad Addicks a Barker tak situaci ještě zhorší.

"Může to způsobit další problémy, další záplavy," řekl starosta. "Lidé, kteří ještě včera nebyli ohroženi, mohou být ohroženi dnes," dodal. Kapacita obou výše zmíněných nádrží byla naplněna. Prozatím ženisté upouštějí zhruba 140 kubických metrů vody za sekundu, postupně by to ale mohlo být až 230 kubíků za sekundu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zkáza argentinské ponorky: Kdo může za smrt 44 námořníků? Komise vynesla…

19.07.2019 12:25 Za zkázu argentinské ponorky San Juan v roce 2017, při níž zahynulo všech 44 námořníků na palubě,…

Jak vystrnadit bezdomovce? Město zvolilo kuriózní způsob, už se valí…

19.07.2019 10:47 Město West Palm Beach na Floridě se snaží od společenského centra vyhnat bezdomovce pomocí vlezlých…

USA narazily. Spojenci se do koalice na ochranu tankerů nehrnou

19.07.2019 10:41 USA mají potíže se sestavením mezinárodní koalice, která by zajistila ochranu ropné trasy na…

Nový ministr práce USA? Trump nominuje Scaliu mladšího

19.07.2019 07:50 Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru oznámil, že na post ministra práce nominuje Eugena…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama