Pojišťovací experti mají špatnou zprávu pro Houston

Houston - Ředitel oddělení pro pojištění ze svazu zákazníků Robert Hunter odhaduje, že výše škod po hurikánu Harvey bude odpovídat zhruba 35 miliardám dolarů. Mnoho majitelů nemovitostí v Houstonu ovšem není proti záplavám pojištěno.

Hurikán Harvey zpustošil Texas (26.8.2017).
doporučujeme

V případě bouře Harvey jsou pojištěny pouze dva z deseti majitelů domů, odhadl Hunter. Podle něj se lidé běžně pojišťují proti poškození způsobenému větrem, nikoli záplavou. "K tomu musíte mít oddělené pojištění sjednané s federálním programem pro pojištění proti záplavám," sdělil Hunter.

Tuto pojistku jsou podle něj povinni uzavřít majitelé domů, kteří mají federální hypotéku a žijí v ohrožených oblastech, zvaných speciální zóny ohrožené povodněmi. Lidé, kteří v těchto oblastech nebo v jejich blízkosti žijí, si ale stěžují, že pojistka je příliš drahá, přičemž by byla ještě vyšší, kdyby ji nedotovala federální vláda.

AP napsala, že většina houstonských čtvrtí leží mimo tyto nejohroženější oblasti, takže mnoho majitelů domů, kteří nebyli nuceni zakoupit speciální pojistku, se proti záplavě nepojistilo. Škody, které zůstanou ve čtvrtém největším americkém městě po bouři Harvey, proto nejsou zahrnuty v běžných pojistných smlouvách. Naprostou většinu města přitom nepoškodil vítr, ale voda.

Hunter řekl, že majitelé nemovitostí, které nebyly pojištěny proti záplavě, budou moci požádat o pomoc z federálního fondu pomoci při přírodních katastrofách. Tato pomoc se ale poskytuje formou nízko úročených půjček, což může být pro lidi, kteří už dluhy mají, další zátěž. "Prokážete-li škodu za 30.000 dolarů, dostanete možná 25.000 dolarů. Bude tam ale úrok a pak máte ještě svou hypotéku. Budete mít svůj dům zadlužený dvěma půjčkami," upozornil Hunter.

Také viceprezident svazu hypotečních bankéřů Pete Mills se domnívá, že v Houstonu je třeba počítat s množstvím ekonomických ztrát způsobených nepojištěným majetkem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzývaný lék na koronavirus nefunguje. Profesorka vysvětlila, co zmátlo…

06.08.2020 00:01 NÁZOR - Studie publikovaná koncem července v prestižním vědeckém časopise Nature, potvrzuje…

Neil Young zažaloval Trumpovu kampaň za používání jeho písní

05.08.2020 15:59 Kanadský hudebník Neil Young podal u amerického soudu stížnost na volební kampaň prezidenta Donalda…

Trump hrozí napadením novely volebního zákona v Nevadě. Guvernér prý…

05.08.2020 14:50 Americký prezident, Donald Trump, v pondělí odpoledne oznámil, že hodlá napadnout volební novelu v…

Ministr zdravotnictví USA se chystá na Tchaj-wan, Čína protestuje

05.08.2020 11:59 Aktualizováno Americký ministr zdravotnictví Alex Azar v nejbližších dnech navštíví Tchaj-wan. Informovala o tom…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama