Pojišťovací experti mají špatnou zprávu pro Houston

Houston - Ředitel oddělení pro pojištění ze svazu zákazníků Robert Hunter odhaduje, že výše škod po hurikánu Harvey bude odpovídat zhruba 35 miliardám dolarů. Mnoho majitelů nemovitostí v Houstonu ovšem není proti záplavám pojištěno.

Přidejte svůj názor

Hurikán Harvey zpustošil Texas (26.8.2017).
doporučujeme

V případě bouře Harvey jsou pojištěny pouze dva z deseti majitelů domů, odhadl Hunter. Podle něj se lidé běžně pojišťují proti poškození způsobenému větrem, nikoli záplavou. "K tomu musíte mít oddělené pojištění sjednané s federálním programem pro pojištění proti záplavám," sdělil Hunter.

Tuto pojistku jsou podle něj povinni uzavřít majitelé domů, kteří mají federální hypotéku a žijí v ohrožených oblastech, zvaných speciální zóny ohrožené povodněmi. Lidé, kteří v těchto oblastech nebo v jejich blízkosti žijí, si ale stěžují, že pojistka je příliš drahá, přičemž by byla ještě vyšší, kdyby ji nedotovala federální vláda.

AP napsala, že většina houstonských čtvrtí leží mimo tyto nejohroženější oblasti, takže mnoho majitelů domů, kteří nebyli nuceni zakoupit speciální pojistku, se proti záplavě nepojistilo. Škody, které zůstanou ve čtvrtém největším americkém městě po bouři Harvey, proto nejsou zahrnuty v běžných pojistných smlouvách. Naprostou většinu města přitom nepoškodil vítr, ale voda.

Hunter řekl, že majitelé nemovitostí, které nebyly pojištěny proti záplavě, budou moci požádat o pomoc z federálního fondu pomoci při přírodních katastrofách. Tato pomoc se ale poskytuje formou nízko úročených půjček, což může být pro lidi, kteří už dluhy mají, další zátěž. "Prokážete-li škodu za 30.000 dolarů, dostanete možná 25.000 dolarů. Bude tam ale úrok a pak máte ještě svou hypotéku. Budete mít svůj dům zadlužený dvěma půjčkami," upozornil Hunter.

Také viceprezident svazu hypotečních bankéřů Pete Mills se domnívá, že v Houstonu je třeba počítat s množstvím ekonomických ztrát způsobených nepojištěným majetkem.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zatápí pod kotlem. Přes twitter opět zaútočil na kongresmanky

16.07.2019 21:23 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes dalšími tweety pokračoval v urážkách čtyř členek Sněmovny…

USA si připomínají 50. výročí startu lodi Apollo 11

16.07.2019 17:44 Spojené státy dnes slaví 50. výročí startu kosmické lodi Apollo 11, která dopravila první…

Přes milion lidí chce odkrýt tajemství Oblasti 51. Armáda vydala drsné…

16.07.2019 15:32 Tajemnou oblast 51, kde má americká vláda skrývat důkazy o existenci mimozemšťanů, zřejmě hodlá…

Paradox. Ve světě dramaticky roste počet hladovějících i obézních, varuje…

16.07.2019 13:02 Svět trápí hlad a paradoxně také obezita, uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama