Záplavy v USA mají už 20 potvrzených obětí, nad východním Atlantikem se formuje další bouře

Houston – Americké úřady hlásí, že počet potvrzených obětí záplav, které způsobila bouře Harvey na jihu USA, stoupl na 20. Informovala o tom agentura AP.

Přidejte svůj názor

Houston po hurikánu a bouři Harvey čelí ničivým záplavám
doporučujeme

Očekává se, že počet mrtvých bude ještě vyšší, americká média informovala, že podle neoficiálních údajů je obětí nejméně 30.

Šéf policie v okresu Montgomery Bryan Carlisle dnes uvedl, že dvěma dalšími potvrzenými oběťmi jsou muži. Jeden z nich, 33letý Joshua Feuerstein zemřel v pondělí, když nerespektoval barikádu a vjel s autem do zatopené oblasti. Druhý muž se utopil, když se v pondělí snažil přeplavat zatopenou silnici.

Obě přehrady v okolí Houstonu dosáhly maximální úrovně. U jedné z nich je hráz podemletá a hrozí protržení, uvedl dnes Jeff Lindner z úřadu pro kontrolu vodních toků v okrese Harris. Dodal, že technici pracují na opravení hráze na řece Cypress Creek severně od Houstonu. Většina lidí v okolí přehrady ale už byla evakuována.

V okolí dvou přehrad v oblasti Houstonu bylo zaplaveno na 4000 domů, uvedl také Lidner. Úřady okresu Harris dnes rovněž uvedly, že v Houstonu bylo zaplaveno na 40.000 domů. Za poslední čtyři dny napršelo v okolí Houstonu na 130 centimetrů srážek. Hladiny toků v oblasti dnes poprvé za několik dní klesly, voda v přehradách ale zatím stále stoupá.

Federální agentura pro řešení krizových situací (FEMA) dnes informovala, že o federální finanční pomoc v souvislosti se záplavami v Texasu už požádalo na 195.000 lidí. Zástupci FEMA na tiskové konferenci uvedli, že počet žádostí určitě poroste.

Střed bouře Harvey se dnes vrátil nad pevninu, a to na jihozápadě Louisiany. V oblasti Houstonu meteorologové nyní poprvé po pěti dnech předpovídají i slunečné počasí. Bouře by měla podle předpovědí postupovat dále na východ a na sever přes Mississippi a Tennessee, kde se mohou tvořit i tornáda.

Nad východním Atlantikem se nově zformovala tropická bouře Irma. Podle předpovědí by měla zesílit na hurikán. Zatím ale meteorologové nepředpokládají, že by měla představovat hrozbu pro pevninu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se vloží do případu rappera zatčeného ve Švédsku

20.07.2019 17:37 Americký prezident Donald Trump v pátek slíbil, že zavolá švédskému premiérovi Stefanu Löfvenovi,…

USA posílají kvůli Íránu do Saúdské Arábie rakety a armádu

20.07.2019 11:18 Spojené státy vysílají do Saúdské Arábie rakety Patriot a vojenskou jednotku o 500 mužích,…

Američtí prokurátoři obvinili krajana ruského původu z podpory IS

19.07.2019 20:14 Prokuratura Spojených států obvinila z podpory teroristické organizace Islámský stát (IS) Američana…

Amerika na nohou: Muslimská kongresmanka si vzala svého bratra?

19.07.2019 20:08 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump v minulých dnech ostře napadl čtveřici demokratických kongresmanek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama