Vědci otevřeli hrob jednoho z nejhorších vrahů v historii. Chtěli se ujistit, že neutekl

H. H. Holmes patří k nejhorším vrahům americké historie. O jeho hotelu, který byl ve skutečnosti pečlivě postavený, aby Holmesovi umožnil pohrávat si se svými oběťmi. Byl za své zločiny popraven. Někteří lidé se však báli, že se mu podařilo utéct.

Přidejte svůj názor

Masoví vrazi
doporučujeme

Doktor H. H. Holmes byl pravděpodobně prvním sériovým vrahem Ameriky. Okolo roku 1890 tento lékárník nalákal tucty lidí do svého Hradu vražd, hrál si s nimi podobně jako hlavní záporák filmů Saw, zabil je… A pak si ještě pohrával s jejich mrtvými těly.

Život a smrt většiny sériových vrahů bývá obklopený tajemstvími. HH Holmes není výjimkou. Jedna z nejobvyklejších teorií, která kolovala světem, byla ta, že se Holmesovi podařilo utéct ze své popravy utéct.

Aby tuto představu ukončil, soudce rozhodl nechat hrob exhumovat. K rozkazu došlo dříve v letošním roce. Rozhodnutí následovalo po žádostech od History Channel, který pracoval na sérii American Ripper.

H. H. Holmes se ve skutečnosti jmenoval Herman Webster Mudgett. V období World‘s Fair v roce 1893 si Holmes zřídil hotel v Chicagu. Nešlo však o obyčejný hotel. Bylo to děsivé bludiště padacích dveří, falešných dveří, dlouhých a zmatených chodeb, skrytých ventilačních šachet. Ve sklepě stála pec veliká tak akorát pro člověka. Po té, co si Holmes se svými oběťmi „pohrál“, zabil je. Pak je rozpitval a stáhl z je z kůže.

Holmes se přiznal k zabití 27 obětí ve svém „hotelu“ i jinde, ačkoliv opravdový počet obětí není zcela jistý. Jeho vraždící řádění skončilo, když byl zatčen v Bostonu 17. listopadu 1894. V roce 1896 byl odsouzen k popravě oběšením.

Holmes měl reputaci jako podvodník. Právě kvůli této reputaci si mnoho lidí myslelo, že se mu možná nějak podařilo podplatit strážné, utéct popravě. Podle těchto představ pak Holmes uprchl a usadil se v Jižní Americe.

Podle agentury Associated Press jsou nyní výsledky exhumace veřejné. Testy antropologů v University of Pennsylvania došly k tomu, že ostatky v borové rakvi patří opravdu doktoru HH Holmesovi. Zdá se tedy, že se teorie pletou a Holmes spravedlnosti neunikl.

Vědci využili jeho zubů, aby ho identifikovali. Nicméně dostali mnoho dalších náznaků. Na Holmesovu žádost byl hrob naplněn maltou a vykopán dostatečně hluboko, aby ležel pod hladinou vody.

Protože byl mimo vzduch, Holmesovo tělo se zachovalo mnohem lépe, než by se od 120 let staré mrtvoly čekalo. Výzkumníci zjistili, že většina Holmesova oblečení byla zachována a jeho knírek byl podle Science Alert stále připevněn k lebce.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump dorazil do Japonska, přišel na zápas sumó

26.05.2019 13:01 Americký prezident Donald Trump a jeho manželka Melania dnes zhlédli v Japonsku zápas sumó ze židlí…

Peru zasáhlo zemětřesení o síle 7,5 stupně

26.05.2019 10:30 Severní Peru zasáhlo silné zemětřesení. Americká geologická služba USGS dnes oznámila, že otřesy…

Žena přežila sama 17 dní v divočině na Havaji

26.05.2019 09:32 Záchranáři na Havaji našli pětatřicetiletou ženu, která se 8. května ztratila v místní přírodní…

Jsou mezi uprchlíky muslimští teroristé? Studie zjistila pravdu

26.05.2019 09:09 Když Donald Trump obhajoval svůj dekret zakazující lidem z několika převážně muslimských zemí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama