Vědci otevřeli hrob jednoho z nejhorších vrahů v historii. Chtěli se ujistit, že neutekl

H. H. Holmes patří k nejhorším vrahům americké historie. O jeho hotelu, který byl ve skutečnosti pečlivě postavený, aby Holmesovi umožnil pohrávat si se svými oběťmi. Byl za své zločiny popraven. Někteří lidé se však báli, že se mu podařilo utéct.

Masoví vrazi
doporučujeme

Doktor H. H. Holmes byl pravděpodobně prvním sériovým vrahem Ameriky. Okolo roku 1890 tento lékárník nalákal tucty lidí do svého Hradu vražd, hrál si s nimi podobně jako hlavní záporák filmů Saw, zabil je… A pak si ještě pohrával s jejich mrtvými těly.

Život a smrt většiny sériových vrahů bývá obklopený tajemstvími. HH Holmes není výjimkou. Jedna z nejobvyklejších teorií, která kolovala světem, byla ta, že se Holmesovi podařilo utéct ze své popravy utéct.

Aby tuto představu ukončil, soudce rozhodl nechat hrob exhumovat. K rozkazu došlo dříve v letošním roce. Rozhodnutí následovalo po žádostech od History Channel, který pracoval na sérii American Ripper.

H. H. Holmes se ve skutečnosti jmenoval Herman Webster Mudgett. V období World‘s Fair v roce 1893 si Holmes zřídil hotel v Chicagu. Nešlo však o obyčejný hotel. Bylo to děsivé bludiště padacích dveří, falešných dveří, dlouhých a zmatených chodeb, skrytých ventilačních šachet. Ve sklepě stála pec veliká tak akorát pro člověka. Po té, co si Holmes se svými oběťmi „pohrál“, zabil je. Pak je rozpitval a stáhl z je z kůže.

Holmes se přiznal k zabití 27 obětí ve svém „hotelu“ i jinde, ačkoliv opravdový počet obětí není zcela jistý. Jeho vraždící řádění skončilo, když byl zatčen v Bostonu 17. listopadu 1894. V roce 1896 byl odsouzen k popravě oběšením.

Holmes měl reputaci jako podvodník. Právě kvůli této reputaci si mnoho lidí myslelo, že se mu možná nějak podařilo podplatit strážné, utéct popravě. Podle těchto představ pak Holmes uprchl a usadil se v Jižní Americe.

Podle agentury Associated Press jsou nyní výsledky exhumace veřejné. Testy antropologů v University of Pennsylvania došly k tomu, že ostatky v borové rakvi patří opravdu doktoru HH Holmesovi. Zdá se tedy, že se teorie pletou a Holmes spravedlnosti neunikl.

Vědci využili jeho zubů, aby ho identifikovali. Nicméně dostali mnoho dalších náznaků. Na Holmesovu žádost byl hrob naplněn maltou a vykopán dostatečně hluboko, aby ležel pod hladinou vody.

Protože byl mimo vzduch, Holmesovo tělo se zachovalo mnohem lépe, než by se od 120 let staré mrtvoly čekalo. Výzkumníci zjistili, že většina Holmesova oblečení byla zachována a jeho knírek byl podle Science Alert stále připevněn k lebce.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přestřelka v klubu v USA: Nejméně 2 mrtví a 12 zraněných

05.07.2020 13:49 Aktualizováno Dva mrtvé a osm zraněných si vyžádala dnešní střelba v nočním klubu v Jižní Karolíně ve Spojených…

Plány na dohodu ztroskotaly. KLDR nechce obnovit rozhovory s USA

05.07.2020 13:07 Pchjongjang "necítí potřebu" obnovit rozhovory s Washingtonem. Sdělila to dnes náměstkyně…

Brazílie má dalších 1091 úmrtí lidí s covidem-19

05.07.2020 10:07 V Brazílii za posledních 24 hodin zemřelo dalších 1091 lidí nakažených koronavirem. Podle agentury…

Raper Kanye West tvrdí, že chce kandidovat na prezidenta USA. Musk ho…

05.07.2020 09:55 Americký raper Kanye West, který patří k fanouškům prezidenta Donalda Trumpa, v sobotu ohlásil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy