Irma zeslábla, stále je ale nebezpečná. Vypuklo rabování, lidé kradou vodu i televize

Miami - Hurikán Irma dnes zeslábl na druhou nejsilnější kategorii. Bouře je nicméně i nadále mimořádně nebezpečna. Vítr dosahuje až 250 kilometrů v hodině. Napětí po řádění živlu panuje na ostrově Svatý Martin.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Hurikán
doporučujeme

Irma se v 11:00 SELČ nacházela 90 kilometrů severozápadně od bahamského ostrova Great Inagua a mířila severozápadním směrem rychlostí 26 kilometrů v hodině.

Národní středisko pro hurikány (NHC) uvedlo, že i když Irma zeslábla z páté na čtvrtou kategorii síly hurikánů, stále znamená mimořádně vážnou hrozbu. Riziko představuje nejen síla větru, ale také zvýšená hladina moře.

Například na ostrovech Turks a Caicos či na jihovýchodě a v centrální části souostroví Bahamy by mohlo vzedmuté moře dosáhnout až šesti metrů nad běžnou hladinu.

Karibský ostrov Svatý Martin hlásí případy rabování. Francouzská ministryně pro zámořská území Annick Girardinová dnes v televizi BFM hovořila o drancování, kdy lidé kradou televizory, ale i vodu a potraviny. "Jak mohou lidé zneužívat neštěstí druhých?" ptala se rozhořčená Girardinová.

Situaci na ostrově, o který se dělí Francie s Nizozemskem, označil kvůli rabování za vážnou i nizozemský premiér Mark Rutte. Televize CNN s odvoláním na místní úřady uvedla, že na opětovném zavádění práva se podílí i nizozemská armáda.

Na nizozemské části ostrova bylo mezitím zprovozněno letiště, které je ale zatím vyhrazeno jen pro vojenské účely.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

To je můj konec, řekl Trump k Muellerově vyšetřování

18.04.2019 20:17 Donald Trump považoval jmenování zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera před dvěma lety za…

Hrozil útok na katedrálu v New Yorku? Policie zatkla muže s benzinem a…

18.04.2019 19:43 Aktualizováno Newyorská policie ve středu večer místního času zatkla muže, který chtěl do katedrály svatého…

Muellerova zpráva zveřejněna: Trump ovlivňoval vyšetřování

18.04.2019 19:18 Aktualizováno Ministerstvo spravedlnosti Spojených států dnes zveřejnilo zprávu zvláštního vyšetřovatele Roberta…

Game Over, okomentoval Trump Muellerovu zprávu ve stylu známého seriálu

18.04.2019 17:13 Krátce před zveřejněním zprávy zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který se zabýval ruskou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama