Exšéfové tajných služeb USA: Putin zřejmě Trumpa manipuluje

Washington - Bývalý ředitel CIA John Brennan a bývalý ředitel národních zpravodajských služeb James Clapper se domnívají, že ruský prezident Vladimir Putin manipuluje šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem.

Vladimir Putin
doporučujeme

V televizi CNN reagovali na Trumpovo prohlášení, že věří Putinovu tvrzení, že Rusko se nevměšovalo do loňských amerických prezidentských voleb.

Trump si nevede ve vztazích s Moskvou správně, když speciální tým vyšetřuje možnou spolupráci Trumpova týmu v předvolební kampani s Ruskem.

"Myslím si, že pan Trump je z nějakého důvodu buď zastrašen panem Putinem, bojí se toho, co by mohl (Putin) udělat, nebo co by mohlo být výsledkem těchto vyšetřování. To, co pan Trump dělá vůči Rusům, je buď naivita, ignorance nebo strach," řekl Brennan.

Clapper dodal, že nejvyšší zahraniční představitelé, kteří rozvinují červený koberec pro Trumpa, jsou schopni Trumpem manipulovat. "Myslím si, že Číňané i Rusové si myslí, že ho mohou obelstít," řekl Clapper.

Ministr financí Steve Mnuchin ve stejném pořadu uvedl, že kritika Trumpova postupu ve vztahu s Ruskem a Čínou je "směšná". Trump v minulosti označil Brennana, Clappera a bývalého ředitele FBI Jamese Comeyho za "politické hackery".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zpřísňují vízový režim pro členy čínské komunistické strany

03.12.2020 14:10 Aktualizováno Spojené státy s okamžitou účinností omezily platnost cestovních víz pro členy čínské komunistické…

Koronavirus: Denní počet zemřelých v USA překonal jarní maximum

03.12.2020 10:59 Do statistik úmrtí spojených s covidem-19 v USA přibylo za středu dalších 3157 lidí, což je…

Je čas dospět. EU se musí stát politickým a vojenským hráčem, apeluje…

03.12.2020 00:01 NÁZOR - Pocit úlevy evropských politických elit ze zvolení Joe Bidena americkým prezidentem byl…

Trump znovu útočí na právní ochranu provozovatelů sociálních sítí

02.12.2020 21:59 Aktualizováno Prezident USA Donald Trump pohrozil, že bude vetovat každoroční rozpočtový zákon ministerstva…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama