Flynn se podle Trumpa jako člen jeho štábu ničeho nedopustil

Washington - Americký prezident Donald Trump ke kauze svého exporadce Michaela Flynna uvedl, že veškeré jeho činy v osudné době byly v souladu se zákonem. Flynn se v pátek přiznal, že lhal vyšetřovatelům FBI o svých kontaktech s ruským velvyslancem.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump
doporučujeme

Zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller v pátek Flynna obvinil z lhaní úřadům, kterého se dopustil letos v lednu při výslechu o telefonátech s tehdejším ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem. Flynn, pozdější Trumpův bezpečnostní poradce, s ruským diplomatem hovořil dvakrát koncem loňského prosince, mimo jiné o reakci Ruska na loni vyhlášené americké sankce.

Flynn, bývalý armádní generál, působil jako bezpečnostní poradce Bílého domu necelé čtyři týdny. Trump ho v únoru vyhodil s odůvodněním, že o svých stycích s Kisljakem lhal viceprezidentovi Miku Penceovi. Řekl mu totiž, že s ruským velvyslancem o amerických sankcích nehovořil.

"Musel jsem generála Flynna vyhodit, protože lhal viceprezidentovi a FBI. K těmto lžím se přiznal. Je to ostuda, protože jeho činy během přechodného období (tedy po listopadovém zvolení a před lednovou inaugurací Trumpa) byly v souladu se zákonem. Nebylo co skrývat!" napsal prezident na twitteru.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podezřelý telefonát na Ukrajinu. Co žádal Trump od Zelenského?

21.09.2019 16:22 Aktualizováno Nadějný demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby…

USA vyšlou vojáky do Saúdské Arábie. Válka s Íránem je na spadnutí?

21.09.2019 12:40 Aktualizováno Šéf Bílého domu Donald Trump schválil vyslání amerických vojáků do Saúdské Arábie a Spojených…

Princ Andrew čelí obvinění. Zneužil mě v koupelně a ložnici, tvrdí…

21.09.2019 12:04 Pětatřicetiletá Američanka obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil.…

Největší klimatická stávka v dějinách. Dorazily čtyři miliony lidí, chlubí…

21.09.2019 09:25 Více než čtyři miliony lidí se podle mladé švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové zapojily…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama