Malé americké město si stěžuje, mapy společnosti Google mu zablokovaly silnice. Co na to jeho obyvatelé?

New Jersey - Google Maps, tedy aplikace, která pomáhá chodcům a motoristům najít správnou cestu do určitého místa, by měla usnadnit dopravní situaci na celém světě. Ne všude se to ale daří. V malém americkém městečku Leonia ve státě New Jersey nemohou unést to, že kvůli mapám mají ucpané silnice, protože jejch městem vede zkratka. Jak se jeho obyvatelé zachovali?

Přidejte svůj názor

Se začátkem léta hrozí dopravní zácpy
doporučujeme

Město Leonia zareagovalo rázně. Podle serveru News bude pokutovat každého mimoměstského řidiče, který bude městem projíždět. Policie zavedla toto opatření ve snaze ulevit provozu a omezit dopravní zácpy.

Podle serveru státu New Jersey NJ.com budou policejní úředníci dávat pokuty řidičům za průjezd 60 ulicemi města mezi 6. a 10. hodinou ráno a mezi 16. a 21. odpoledne a večer. Opatření by mělo být zavedeno 22. ledna příštího roku a pokuta byla stanovena na 200 dolarů (přes 4 tisíce korun).

Policie rozdá místním obyvatelům žluté štítky, které budou muset mít řidiči v autě. Ti, kdo žluté označení nebudou mít ve voze, se budou muset smířit s pokutou.

Město implementovalo opatření poté, co se místní provoz dostal kvůli aplikaci Google Maps a jiných podobných navigátorů do kalamitního stavu. Navigační systémy totiž posílaly auta pryč z dálnice do města s myšlenkou, že právě přes Leoniu vede zkratka. Městečko se totiž nachází jen kilometr od mostu George Washingtona, který vede do New Yorku.

Šéf místní policie Tom Rowe prohlásil, že každý den projede městem více než 15 tisíc aut. Samotná Leonia má jen 9200 obyvatel a 18 policejních příslušníků.

"Je to velice extrémní opatření pro velice extrémní situaci," řekl Rowe pro NY Times. "Myslíte si, že to tak chci? Samozřejmě, že ne. Ale raději něco zkusím a selžu, než abych nedělal nic."

Spokojení nejsou ani obyvatelé města. Jedna z nich Melissa Soesmannová řekla pro NY Times, že bude "naléhavě žádat" řidiče, aby přes příjezdovou cestu města nejezdili.

Server News připomíná, že Leonia není jediným americkým městem, které se s podobným problémem potýká. Na podobný problém si stěžovalo také několik malých městeček v Kalifornii.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kvůli koronaviru šest měsíců pod zemí? Miliardářští majitelé bunkrů se…

01.04.2020 12:44 Jsou mezi nimi nejslavnější jména na světě - od technologických miliardářů a celebrit, až po lékaře…

Panama kvůli viru zavedla vycházky zvlášť pro ženy a muže

01.04.2020 09:50 Panama zpřísnila karanténní opatření proti šíření koronaviru: od dnešního dne budou muži a ženy…

Trump varuje před "těžkými dny". Bílý dům očekává až 240.000 obětí…

01.04.2020 08:28 Aktualizováno Pandemie nemoci COVID-19, kterou způsobuje koronavirus, si ve Spojených státech vyžádá 100.000 až…

COVID-19 na USS Theodore Roosevelt: Nejsme ve válce. Námořníci nemusí…

01.04.2020 05:11 Kapitán americké letadlové lodě USS Theodore Roosevelt, jejíž posádka se potýká s nákazou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama