Ohnivá zloba? Kompletní podvod. Jsem vyrovnaný génius, soptí Trump kvůli knize

Washington - Kniha "Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílého domu" způsobila v USA poprask a právníci prezidenta USA pohrozili autorovi i vydavateli žalobou. Donald Trump se ohradil především proti tvrzení, že je pologramotný a duševně nevyrovnaný.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Trump se v reakci na knihu novináře Michaela Wolffa, v níž zpochybnil jeho schopnosti i duševní zdraví, označil za vyrovnaného geniálního člověka.

"Během mého života jsou mými největšími klady duševní vyrovnanost a to, že jsem jako opravdu velmi chytrý," napsal Trump na twitteru. "Byl jsem VELMI úspěšný podnikatel, pak přední televizní hvězdou a pak jsem se stal prezidentem Spojených států (na první pokus). Myslím, že to se dá posoudit jako ne že jsem chytrý, ale génius ... a velmi vyrovnaný génius," napsal o sobě Trump.

Trumpovi právníci se pokusili distribuci knihy zastavit. Vydavatelství však nakonec dílo uvedlo do prodeje už v pátek místo původně plánovaného příštího úterý.

Trump dnes později na setkání s novináři v Camp Davidu označil Wolffa za "podvodníka" a prohlásil, že kniha je "kompletně smyšlená". "Myslím, že je to ostudné," poznamenal. Dále řekl, že Wolffovi nikdy neposkytl rozhovor kvůli knize a obvinil svého bývalého poradce Stevea Bannona, že Wolffovi umožnil přístup do Bílého domu.

V knize Wolff mimo jiné píše, že poradci museli Trumpa často pracně zasvěcovat do problémů téměř jako malé dítě. "Nezpracovával informace v běžném slova smyslu. Nečetl. Dokonce si ve skutečnosti (materiály) ani neprolistoval. Někteří si mysleli, že pro praktické účely byl nanejvýš pologramotný," uvedl novinář.

Wolff v BBC prohlásil, že jeho závěr, k jakému v knize došel, tedy že Trump není schopen vykonávat svůj úřad, se stává rozšířeným názorem. Také řekl, že Steve Bannon, bývalý hlavní Trumpův stratég, od něhož během práce na knize získával informace, se domnívá, že Trump není schopen pracovat jako prezident. Bannon se prý bude pokoušet Trumpa svrhnout.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA udeřily: Sankce na Turecko, Trump vyzval Erdogana k zastavení bojů s…

15.10.2019 07:17 Americký prezident Donald Trump vyzval svého tureckého kolegu Recepa Tayyipa Erdogana k okamžitému…

Trump zabředá do úzkých. Z Washingtonu znějí slova o další špinavé aféře

15.10.2019 00:01 NÁZOR - Je stále jasnější, že podezřelé praktiky amerického prezidenta Donalda Trumpa na Ukrajině…

Masakr policistů v Mexiku. Drogový kartel zabil 14 strážců zákona

14.10.2019 19:49 Čtrnáct policistů zabili podle všeho členové obávaného drogového kartelu ve státě Michoacán,…

Trump obvinil Kurdy: Záměrné propouští teroristy, aby vlákali USA zpět do…

14.10.2019 16:58 Oddíly syrských Kurdů v severní Sýrii zřejmě propouštějí některé zajaté teroristy z Islámského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama