Donald Trump zapomněl slova americké hymny (1:32) | video: YouTube

Americký prezident Donald Trump vyvolal pobouřené reakce Američanů, když během americké hymny špatně intonoval a vypadal, že se pouze pokouší zpívat. Incident se odehrál před fotbalovým zápasem na stadionu v Atlantě.

Okamžitě se spustila vlna reakcí na sociálních sítích, kde si uživatelé nebrali servítky. Někteří mluvili o ostudě, jiní o neúctě. Další uživatelé navrhovali změnit americkou hymnu, aby s tím příště neměl prezident problémy.

Podle serveru BBC se však našli i takoví, kteří prezidenta "podpořili", když sarkasticky poznamenali, že je utěšující, že při zpěvu hymny alespoň stojí.

Výklad amerického zákona nehovoří o tom, že by americký prezident měl znát slova hymny nebo ji musel zpívat, případně otevírat ústa.

Zápas amerického fotbalu mezi univerzitami z Georgie a Alabamy sledovalo v hale přes 10 tisíc diváků. Ve stejný čas, podle informací agentury AP, se sešla před halou menší skupina lidí, která v klidu protestovala proti Trumpovi a jeho politice.

Atlantská policie, která byla v okolí haly přítomna, však nezasahovala, protože účastníci demonstrace neporušili žádný zákon, píše televize RTS.

– Martin Hájek / EuroZprávy.cz

reklama