Nejsem rasista, dušuje se Trump. Slíbil dohodu o programu DACA

Washington - Americký prezident Donald Trump během nedělního setkání s novináři prohlásil, že není rasista. Zároveň ujistil, že je ochoten dosáhnout dohody o ochranném programu pro imigranty DACA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Trump se už minulý týden ohradil proti zprávám, že na čtvrteční schůzce se senátory v Bílém domě použil na adresu přistěhovalců z karibských a afrických zemí vulgarismus (prý přicházejí "z prdelí" - shithole countries). Připustil ale, že použitá slova byla nicméně tvrdá.

Například velvyslanci 54 afrických zemí zastoupení v OSN Trumpa v pátek vyzvali, aby svůj hanlivý výrok o imigrantech z Haiti a Afriky odvolal a aby se za něj omluvil.

Jeden z novinářů se v neděli Trumpa na Floridě dotázal, zda je rasista. "Ne, nejsem rasista. Jsem nejméně rasistickým člověkem, s jakým jste kdy dělal rozhovor," odpověděl prezident.

zdroj: YouTube

Také ujistil, že je "připraven, ochoten a schopen" dosáhnout dohody o ochraně imigrantů přivezených do USA v dětském věku před deportací.

V neděli přitom americké úřady začaly znovu přijímat žádosti o obnovu povolení k pobytu v rámci příslušného programu DACA po výroku sanfraciského soudce, který v úterý zablokoval prezidentův plán původní program DACA zrušit. DACA chrání před deportací 800.000 lidí, z nichž mnozí jsou nyní ve středoškolském nebo vysokoškolském věku.

Někteří republikánští účastníci čtvrteční schůzky začali v neděli tvrdit, že Trump zmíněná slova nikdy nepoužil. "Já jsem to slovo neslyšel. A to jsem neseděl od Donalda Trumpa dál než Dick Durbin," řekl v televizi CBS republikánský senátor Tom Cotton na adresu svého demokratického kolegy Durbina, který v médiích o prezidentově vulgárním výroku hovořil. Stejně jako Cotton mluví i jeho spolustraník David Perdue, podle něhož Durbin Trumpův výrok "hrubě zkreslil". Podle listu The New York Times těmito spory klesají šance, že se podaří dosáhnout dohody o imigrační reformě.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

New York nejspíš vydá Kongresu daňová přiznání Trumpa

22.05.2019 21:02 Zákonodárci amerického státu New York dnes schválili zákon, který umožní předat vybraným výborům…

Trump popírá tvrzení Pelosiové, že se snaží něco skrývat

22.05.2019 21:00 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes odmítl slova předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy…

USA mají signály o možném použití chlóru v syrské provincii Idlib

22.05.2019 19:30 Aktualizováno Spojené státy zaznamenaly známky toho, že syrské jednotky možná použily chemické zbraně. Oznámilo…

Americké vrtulníky v ČR: Kongres není proti prodeji

22.05.2019 15:08 Kongres Spojených států se v zákonné lhůtě nepostavil proti vývozu amerických vojenských vrtulníků…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama