Nejsem rasista, dušuje se Trump. Slíbil dohodu o programu DACA

Washington - Americký prezident Donald Trump během nedělního setkání s novináři prohlásil, že není rasista. Zároveň ujistil, že je ochoten dosáhnout dohody o ochranném programu pro imigranty DACA.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump, 45. prezident USA
doporučujeme

Trump se už minulý týden ohradil proti zprávám, že na čtvrteční schůzce se senátory v Bílém domě použil na adresu přistěhovalců z karibských a afrických zemí vulgarismus (prý přicházejí "z prdelí" - shithole countries). Připustil ale, že použitá slova byla nicméně tvrdá.

Například velvyslanci 54 afrických zemí zastoupení v OSN Trumpa v pátek vyzvali, aby svůj hanlivý výrok o imigrantech z Haiti a Afriky odvolal a aby se za něj omluvil.

Jeden z novinářů se v neděli Trumpa na Floridě dotázal, zda je rasista. "Ne, nejsem rasista. Jsem nejméně rasistickým člověkem, s jakým jste kdy dělal rozhovor," odpověděl prezident.

zdroj: YouTube

Také ujistil, že je "připraven, ochoten a schopen" dosáhnout dohody o ochraně imigrantů přivezených do USA v dětském věku před deportací.

V neděli přitom americké úřady začaly znovu přijímat žádosti o obnovu povolení k pobytu v rámci příslušného programu DACA po výroku sanfraciského soudce, který v úterý zablokoval prezidentův plán původní program DACA zrušit. DACA chrání před deportací 800.000 lidí, z nichž mnozí jsou nyní ve středoškolském nebo vysokoškolském věku.

Někteří republikánští účastníci čtvrteční schůzky začali v neděli tvrdit, že Trump zmíněná slova nikdy nepoužil. "Já jsem to slovo neslyšel. A to jsem neseděl od Donalda Trumpa dál než Dick Durbin," řekl v televizi CBS republikánský senátor Tom Cotton na adresu svého demokratického kolegy Durbina, který v médiích o prezidentově vulgárním výroku hovořil. Stejně jako Cotton mluví i jeho spolustraník David Perdue, podle něhož Durbin Trumpův výrok "hrubě zkreslil". Podle listu The New York Times těmito spory klesají šance, že se podaří dosáhnout dohody o imigrační reformě.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump: Indie od USA nakoupí zbraně za tři miliardy dolarů

25.02.2020 12:14 Aktualizováno Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliard korun). Po jednání s…

Úřad šerifa v Oregonu přijal do služby psa z České republiky

25.02.2020 07:42 Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa,…

Washingtonský sniper Malvo bude moci ve Virginii žádat podmínku

25.02.2020 07:35 Lee Boyd Malvo, který se v roce 2002 jako sedmnáctiletý v okolí hlavního města Spojených států…

Porota uznala Weinsteina vinným, hrozí mu až 29 let vězení

24.02.2020 20:41 Bývalého hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina dnes v New Yorku uznala porota vinným ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama