Výfukové plyny neškodí? Kandidátka na ekologickou poradkyni Trumpa perlí

Washington - Kathleen Whiteová, která zastává skeptický postoj ke změnám klimatu vlivem fosilních paliv, se zřejmě nakonec nestane hlavní poradkyní prezidenta Donalda Trumpa pro ekologické otázky.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Bílý dům, Washington D.C., USA

Napsala to dnes agentura AP. V říjnu 2017 bylo oznámeno, že Trump si vybral právě Whiteovou, aby předsedala Radě pro životní prostředí. V minulosti byla šest let členem komise, která na činnost tohoto ekologického úřadu dohlížela.

Tato volba ale narazila na výhrady v Senátu, který nominaci Whiteové poslal koncem roku Bílému domu zpět. Trump svůj návrh v lednu předložil znovu.

Whiteová, která sama není vědkyní, přirovnala práci hlavních klimatických vědců k "dogmatickým prohlášením ideologů a duchovních". "Znečišťování způsobované spalováním pohonných hmot není škodlivé, pokud člověk nesedí u výfuku auta," sdělila například v listopadu senátorům.

Whiteová chválí fosilní paliva jako něco, co zlepšuje životní podmínky na celém světě a pomáhá ukončit otroctví. Oxid uhličitý podle ní není znečišťující látka, nýbrž "nezbytná živina pro rostliny".

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Americký dárek pro Putina? Profesor nešetří kritikou

18.01.2019 00:01 Americký prezident Donald Trump se brání obvinění, že během své předvolební kampaně i po ní…

Teroristický útok v Bogotě si vyžádal minimálně deset mrtvých

17.01.2019 20:54 Aktualizováno Nejméně devět lidí přišlo dnes v Bogotě o život a několik desítek dalších utrpělo zranění při…

Agresivnější kosmická obrana USA? Pentagon představil novou strategii

17.01.2019 18:40 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes při návštěvě Pentagonu zveřejnil modernizovanou strategii…

Spojené státy v masovém měřítku odebíraly děti migrantům, ukázal audit

17.01.2019 18:11 Spojené státy odebraly na hranicích s Mexikem příchozím migrantům až o několik tisíc dětí více, než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama