Totální hovadina? Voják, který zastřelil bin Ládina, otevřeně prozradil, co se děje v USA

New York - Nedávno se objevily zprávy o tom, že Donald Trump chce ve Washingtonu uspořádat obří vojenskou přehlídku. Jeho nápad vzbudil vlnu reakcí, z nich většina byla negativních. Teď se ozvala i jedna velice zajímavá osobnost. O věci informovala televize CNN.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

U.S. ARMY, ilustrační fotografie
doporučujeme

Robert O´Neill je bývalý americký voják. Sloužil u elitní jednotky NAVY Seal a účastnil se mnoha bojových misí. Byl to údajně on, kdo během zásahu proti Usámu bin Ládinovi stiskl spoušť a nejhledanějšího teroristu světa zastřelil. I přesto, že v americké armádě strávil polovinu života a stala se jeho druhou rodinou, nápad na přehlídku se mu nelíbí.

„Je to hovadina z třetího světa.“ tweetoval O´Neill k tématu. Jde o možná trochu překvapivou reakci. O´Neill bývá totiž brán spíše jako Trumpův spojenec, několikrát byl za prezidentem například v Bílém Domě. Ale tentokrát ve svém odmítavém názoru není zdaleka sám. Proti Trumpově nápadu se již postavila řada veteránů, politiků a bývalých velitelů.


Hlavní důvody? Jednak vysoká cena. Za druhé odpůrci argumentují tím, že vojenská přehlídka se nehodí do amerických tradic. Podle nich jde o atribut (polo)diktátorských režimů jako je Severní Korea nebo Rusko. Na druhou stranu přehlídku pořádá například i Francie při příležitosti výročí pádu Bastilly.

Faktem je, že poslední velkou přehlídku zažily USA za George Bushe staršího v roce 1991, kdy země oslavovala vítězství v Perském zálivu. Trump si ale za svým názorem stojí. Ministr obrany James Mattis již potvrdil, že jeho úřad se plánováním přehlídky zabývá.  

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba u supermarketu v New Jersey. Šest mrtvých, útočníci vzdorovali…

11.12.2019 10:38 Aktualizováno Nejméně šest lidí přišlo o život při přestřelce, která se odehrála v úterý odpoledne místního času …

Rusko dostalo varování. Jednání Trumpa, Pompea a Lavrova bylo napjaté

11.12.2019 07:21 Aktualizováno Prezident Spojených států Donald Trump varoval Rusko před vměšováním do amerických voleb. Po úterní…

Brazilský prezident tvrdí, že Thunbergová je spratek

10.12.2019 22:01 Brazilský prezident Jair Bolsonaro označil švédskou ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou za …

Demokraté představili část ústavní žaloby na Trumpa. Šílenství, reaguje…

10.12.2019 17:06 Aktualizováno Ve Sněmovně reprezentantů USA vzniká ústavní žaloba na Donalda Trumpa, která amerického prezidenta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama