V USA odsoudili Rusa Drinkmana. Patřil k pěti nejnebezpečnějším hackerům světa

Washington - Ruský hacker Vladimir Drinkman (37) dostal v USA 12 let vězení. Kradl údaje o kreditních kartách, čímž způsobil obchodním společnostem škody ve výši stovek milionů dolarů.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Útok hackera, ilustrační fotografie
doporučujeme

Drinkman, označovaný za jednoho z pěti nejnebezpečnějších hackerů na světě, byl zadržen v roce 2012 v Nizozemsku, které jej před třemi lety vydalo do Spojených států.

Drinkman byl usvědčen z rozsáhlého podvodu. Jeho společník Dmitrij Smiljaněc byl odsouzen k více než čtyřletému trestu, uvedla agentura Reuters.

Oba získali data k více než 160 milionům karet, která prodávali za ceny od 10 do 50 dolarů (2050 až 10.250 korun) v závislosti na zemi původu. Podle rozsudku způsobili škodu ve výši 312 milionů dolarů (6,3 miliardy korun).

Škody nahlásilo celkem 16 firem, mimo jiné burzovní společnost Nasdaq OMX Group, platební firma Heartland Payment Systems či obchodní řetězce Carrefour nebo JC Penney Co.

Drikman, který byl americkými úřady obviněn již v roce 2009, se ke svým činům přiznal. Jeho právník novinářům řekl, že o případném odvolání nebylo dosud rozhodnuto. Není ani jasné, zda americké úřady odsouzeného po odpykání trestu vyhostí do Ruska.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

New York nejspíš vydá Kongresu daňová přiznání Trumpa

22.05.2019 21:02 Zákonodárci amerického státu New York dnes schválili zákon, který umožní předat vybraným výborům…

Trump popírá tvrzení Pelosiové, že se snaží něco skrývat

22.05.2019 21:00 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes odmítl slova předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy…

USA mají signály o možném použití chlóru v syrské provincii Idlib

22.05.2019 19:30 Aktualizováno Spojené státy zaznamenaly známky toho, že syrské jednotky možná použily chemické zbraně. Oznámilo…

Americké vrtulníky v ČR: Kongres není proti prodeji

22.05.2019 15:08 Kongres Spojených států se v zákonné lhůtě nepostavil proti vývozu amerických vojenských vrtulníků…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama