V Russiangate je namočen i pedofil, byl odsouzen v Praze

Washington/Praha - Američana George Nadera, který figuruje v Russiangate, odsoudil v roce 2003 pražský soud k ročnímu vězení za deset případů zneužití nezletilců. Nader se trestné činnosti v ČR dopouštěl v letech 1999 až 2002.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Bílý dům, Washington D.C., USA
doporučujeme

Americká agentura AP Nadera popisuje jako mezinárodně protřelého "šíbra", který se zabýval mimo jiné zprostředkováním utajovaných kontaktů mezi Izraelem a arabskými státy. V polovině ledna Nadera ve Washingtonu zadrželi vyšetřovatelé FBI z týmu Roberta Muellera, který po stopách ruských zásahů do amerických voleb pátrá.

V prosinci 2016, tedy krátce po zvolení Donalda Trumpa prezidentem, se Nader v newyorské Trump Tower setkal s prezidentovým zetěm Jaredem Kushnerem, tehdejším stratégem Bílého domu Stevem Bannonem a korunním princem Muhammadem bin Zájidem Nahajánem ze Spojených arabských emirátů (SAE).

O měsíc později se uskutečnila na Seychelách schůzka za účasti Nadera, bin Zájida, bývalého šéfa americké soukromé ochranky Blackwater Erika Prince a Kirilla Dmitrijeva, ruského bankéře blízkého prezidentu Vladimiru Putinovi. Vyšetřování FBI se zřejmě zaměřuje na možné kontakty mezi SAE a Trumpovým týmem.

Mnoho Naderových bývalých známých a přátel agentuře AP sdělilo, že s ním po roce 2000 ztratili kontakt. Ukázalo se, že zhruba v té době si v Praze odpykával trest vězení jako "odsouzený pedofil", uvedla americká agentura.

Nader zneužíval nezletilé chlapce a byl odsouzen za mravní poškozování nezletilých a sexuální zneužívání. V jednom případě požadoval v pražském hotelu Hilton orální sex na čtrnáctiletém chlapci. Když odmítl, Nader před ním masturboval a vyplatil mu 2000 korun. Verdikt pražského soudu obsahuje i další případy, kdy Nader obětem platil penězi, šperky, mobilními telefony, oděvy a sexuálními pomůckami.

Mluvčí pražského soudu neví, jakou část z ročního trestu si Nader v Praze odseděl. Po propuštění byl z ČR vyhoštěn. V roce 1985 byl Nader ve Washingtonu obviněn v kauze dětské pornografie, ale obvinění bylo později staženo.

Pražské problémy Nadera zřejmě nesouvisejí s jeho rolí v pátrání FBI po ruském vlivu na americké volby. Dokreslují ale obrázek člověka záhadné existence, který působil jako zprostředkovatel mezi blízkovýchodními metropolemi.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sedm mrtvých a 13 zraněných si vyžádal výbuch minibusu v Kolumbii

18.02.2020 17:55 Nejméně sedm lidských životů a až třináct zraněných si vyžádal v pondělí večer výbuch v jedoucím…

Russiangate? Trump drsně vyhrožuje: Kdybych nebyl prezidentem, tak...

18.02.2020 17:12 Všechny kauzy vyšetřování ruského ovlivňování prezidentských voleb z roku 2016 by měly být zavrženy…

Rázný zásah do prezidentské kampaně? Barack Obama cosi chystá

18.02.2020 17:07 Bývalý prezident Spojených států Barack Obama zatím veřejně nezasahuje do kampaně před podzimními…

Bitva o Bílý dům: Popularita Bloomberga stoupá, proslul necudnými vtípky

18.02.2020 15:39 Americký miliardář a mediální magnát Michael Bloomberg se díky rostoucí podpoře v průzkumech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama