Arizona pozastavila Uberu testy automatických vozů, guvernéra vyděsilo video

Phoenix - Arizona na svých veřejných silnicích pozastavila společnosti Uber povolení testovat samořiditelné vozy. Jedná se o reakci na nedávnou nehodu, při které automaticky řízené auto Uberu zabilo chodkyni.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Samořídící vůz Uber

Arizonský guvernér Doug Ducey v dopise adresovaném šéfovi Uberu Daru Khosrowshahiovi sdělil, že video se záznamem nehody je zneklidňující a vyvolává řadu otázek.

Vůbec první veřejně známý případ, kdy samořízené auto usmrtilo chodce, vyvolalo obavy o plánovaném uvedení těchto vozů do ostrého provozu v USA. Podle policie se však patrně nejednalo o chybu automatického ovládaní vozidla, ve kterém seděl řidič pro případ náhlé nutnosti zasáhnout do řízení.

zdroj: YouTube

Arizona se pro firmu Uber stala klíčovým centrem. Soustředila tam zhruba polovinu ze své flotily 200 vozů s autonomním řízením a stovky zaměstnanců. Přesunula se tam ze San Franciska, kde úřady její činnost zastavily, protože neměla potřebná povolení. Uber v pondělí uvedl, že bude s kanceláří arizonského guvernéra spolupracovat.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Špiónku Butinovou v USA mučili? Moderní politická inkvizice, soptí Rusko

15.12.2018 16:32 Aktualizováno Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že chápe rozhodnutí Marije Butinové přistoupit na…

Trump vyhodí z vlády ministr vnitra, býval přitom jeho oblíbenec

15.12.2018 16:11 Ke konci roku ve své funkci skončí americký ministr vnitra Ryan Zinke. Oznámil to dnes na twitteru…

Trump vybral nového "dveřníka". Personálním šéfem Bílého domu bude…

15.12.2018 13:33 Aktualizováno Novým úřadujícím personálním šéfem Bílého domu se stane nynější ředitel vládního rozpočtového úřadu…

Soudce v Texasu označil Obamacare za neústavní. Trump jásá, demokraté…

15.12.2018 10:16 Federální soudce v Texasu rozhodl, že americký systém zdravotního pojištění dřívějšího prezidenta…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama