Trump pohostil Macrona v Bílém domě, zasadili dub z místa slavné bitvy

Washington - Francouzský prezident Emmanuel Macron v pondělí dorazil do Spojených států na oficiální státní návštěvu, během níž hodlá se svým hostitelem Donaldem Trumpem hovořit o řadě témat včetně těch sporných. Trump jej na úvod pozval do historické rezidence George Washingtona v Mount Vernonu k soukromé večeři s manželkami.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Emmanuel Macron
doporučujeme

Macron, jehož oficiální návštěva je vůbec první svého druhu od Trumpova loňského nástupu do úřadu, po příletu dorazil na krátkou zastávku do Bílého domu. Oba prezidenti na jeho jižním trávníku společně zasadili dub pocházející z lesa u francouzského Belleau, kde v jedné z velkých bitev první světové války padly tisíce amerických vojáků.

zdroj: YouTube

Oba politici se po nevraživosti z počátku vzájemných styků způsobené především rozdílným pohledem na klimatické změny a Pařížskou dohodu postupně sblížili a některá média označují jejich současný vztah za přátelský. Během veřejné části pondělního setkání si podle agentury AP vyměnili několik zdvořilostí, k žádným zásadním otázkám se však nevyjádřili.

Poté Trump Macrona vzal do své prezidentské helikoptéry Marine One a odletěli na soukromou večeři do nedalekého Mount Vernonu ve státě Virginie na břehu řeky Potomac. Podával se platýs s chřestem. Státní večeře s oficiálním jednáním a tiskovou konferencí je čeká až dnes.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Armáda USA v pohotovostním režimu. Bude nasazena proti demonstrantům?

30.05.2020 21:05 Americké státy a města musí tvrději zasáhnout proti násilným demonstracím, jinak se do věci vloží…

Jsem další na řadě já? ptá se po smrti černocha tenistka Gauffová

30.05.2020 20:26 Aktualizováno Americká tenisová hvězdička Coco Gauffová se emotivním videu připojila k protestům proti smrti…

Trump pohrozil demonstrantům "nejzlejšími psy a nejstrašlivějšími zbraněmi"

30.05.2020 18:48 Jedna z celoamerických demonstrací vyvolaných smrtí černocha George Floyda se v noci na dnešek…

USA obrací pozornost k prezidentským volbám. Jak si stojí kandidáti?

30.05.2020 18:39 Aktualizováno Do volby nového prezidenta Spojených států zbývá pár měsíců. Už nyní je však téměř jisté, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy