Mladý Kanaďan zavraždil šamanku, krutý trest přišel vzápětí

Lima - Mladý Kanaďan, kvůli jehož smrti zadržela tento týden peruánská policie dva lidi, předtím zavraždil patrně kvůli sporu o peníze domorodou šamanku. S odvoláním na peruánskou prokuraturu o tom dnes informují místní média. Cizince po vraždě jednaosmdesátileté ženy zlynčovali domorodci a jeho tělo pohřbili v mělkém hrobě. Případ, který vyvolal velkou mediální pozornost, souvisí s fenoménem halucinogenní liány ayahuasca, která je v Peru stále větším turistickým lákadlem.

Ilustrační foto
doporučujeme

Spor, který vyústil v tragédii, začal cestou Sebastiana Woodroffea do peruánské Amazonie, kde podle údajů na internetu hodlal proniknout do tajů ayahuasky a přírodních halucinogenů, aby mohl ve své zemi pomáhat s léčbou závislostí. V tom mu měla pomoci šamanka místního kmene Olivia Arevalová. Okolnosti jeho pobytu u domorodců jsou nejasné, podle prokuratury však syn Arevalové nesplatil Woodroffovi dluh 14.000 solů (126.000 Kč), kvůli čemuž patrně zastřelil jeho matku.

Když se o její smrti dozvěděli vesničané, podle prokuratury Kanaďana svázali a zlynčovali, a ten pak zemřel. Úřady nyní čekají na výsledky pitvy, která má určit, zda měl před smrtí v těle halucinogenní látku a zda střílel z pistole.

Zatímco Woodroffovi blízcí tvrdí, že byl mírné povahy a nikdy neměl zbraň, úřady mají k dispozici dokument, podle něhož si Kanaďan začátkem dubna koupil pistoli od jednoho peruánského policisty. Jediným problémem zamotaného případu zůstává fakt, že smrtící zbraň policie ani po třech dnech od Kanaďanovy smrti neobjevila.

"Potřebujeme zjistit, jestli ta zbraň opravdu existovala," řekl novinářům prokurátor Ricardo Jiménez. "Podle nových důkazů je hlavním podezřelým," dodal k Woodruffovi.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden chce pracovat hned po inauguraci. Policie zabránila možnému útoku

17.01.2021 12:21 Aktualizováno Budoucí prezident Spojených států Joe Biden hodlá krátce po svém nástupu do úřadu 20. ledna…

KOMENTÁŘ: Kulhající demokracie, aneb občanská výchova z USA v přímém…

17.01.2021 12:09 KOMENTÁŘ MARTINY KLICPEROVÉ - V současné době se výuka odehrává hlavně zprostředkovaně. Poutavou…

USA mají skoro 400.000 obětí koronaviru

17.01.2021 10:42 Počet obětí epidemie ve Spojených státech brzy překoná hranici 400.000. Za sobotu podle dat…

Brazílie neschválila ruskou vakcínu. Nepovažuje ji za bezpečnou

17.01.2021 08:02 Brazilská agentura pro kontrolu léčiv (Anvisa) farmaceutické společnosti Uniao Quimica vrátila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama