Veterinář pasoval ve štěňatech drogy, odsoudí ho k doživotí?

New York - Včera se před soud v Brooklynu dostal případ velmi krutého týrání zvířat. Kolumbijský zvěrolékař Lopez Elorza, 38, měl v štěňatech pašovat do USA heroin. Nyní mu za pašování a týrání zvířat hrozí až deset let vězení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pes, ilustrační fotografie
doporučujeme

Celý případ se začal odvíjet již v roce 2005, kdy kolumbijská policie rozbila gang pašující drogy. Jedním ze způsobů, jak kontraband dostat do USA bylo i využití štěňat.

Veterinář Andres Lopez Elorez měl podle obžaloby do štěňat zašít pytlíky s heroinem v kapalném stavu. Zvířata pak byla letecky poslána do New Yorku, kde je po vyndání zásilky nechali pašeráci zemřít. Počet umučených zvířat se úřadům nepodařilo vypátrat.

Elorez po odhalení a zadržení většiny z 20 členů gangu v roce 2005 uprchl do Španělska. Teprve letos byl španělskou policií zadržen a vydán do USA.  

„Jak jsem uvedl v obžalobě“, prohlásil pro AP státní zástupce Richard Donoghue, „Elorez není jen obchodníkem s drogami, ale také zradil závazek veterináře zabránit utrpení zvířat, když využil svých chirurgických dovednosti ke krutému způsobu pašování heroinu."

Úřadům se podařilo na drogové farmě v Kolumbii řízené Elorezem zajistit deset štěňat. Pět jich polici uteklo, tři uhynula na infekci, jedno bylo dáno k adopci a jedno se stalo policejním psem a na letišti v Caracasu a odhalovalo pašeráky drog.

I u nás je poměrně časté týrání psů kvůli zisku. Zatím poslední případ se udál v Kamenici nad Lipou, kde byla v lednu odhalena takzvaná množírna, ve které živořilo 200 zvířat. Majiteli hrozí až půl milionová pokuta.

Případ podobný Elorezovu se u nás zatím nestal. Tomu hrozí deset let až doživotí. „Psi jsou nejlepšími přáteli lidí, a jak obviněný brzy zjistí, já jsme největší nepřítel pašeráků drog,“ výhrůžně dodal státní zástupce Donoghue.  

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

IS v rozkladu? USA mají v hledáčku třetího muže organizace

12.11.2019 20:18 Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby,…

Trump si opět podal EU kvůli obchodní politice

12.11.2019 19:56 Americký prezident Donald Trump dnes opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie. Při projevu v…

Bloomberg je opět o něco blíž Bílému domu. Jeden ze soupeřů boj vzdal

12.11.2019 19:37 Miliardář a bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg dnes učinil další krok k účasti v…

Bolivijský exprezident Morales dorazil do mexického azylu. Mluvil o puči

12.11.2019 18:59 Bývalý bolivijský prezident Evo Morales dnes přiletěl do Mexika, které mu udělilo azyl. Na letišti,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama