Veterinář pasoval ve štěňatech drogy, odsoudí ho k doživotí?

New York - Včera se před soud v Brooklynu dostal případ velmi krutého týrání zvířat. Kolumbijský zvěrolékař Lopez Elorza, 38, měl v štěňatech pašovat do USA heroin. Nyní mu za pašování a týrání zvířat hrozí až deset let vězení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pes, ilustrační fotografie
doporučujeme

Celý případ se začal odvíjet již v roce 2005, kdy kolumbijská policie rozbila gang pašující drogy. Jedním ze způsobů, jak kontraband dostat do USA bylo i využití štěňat.

Veterinář Andres Lopez Elorez měl podle obžaloby do štěňat zašít pytlíky s heroinem v kapalném stavu. Zvířata pak byla letecky poslána do New Yorku, kde je po vyndání zásilky nechali pašeráci zemřít. Počet umučených zvířat se úřadům nepodařilo vypátrat.

Elorez po odhalení a zadržení většiny z 20 členů gangu v roce 2005 uprchl do Španělska. Teprve letos byl španělskou policií zadržen a vydán do USA.  

„Jak jsem uvedl v obžalobě“, prohlásil pro AP státní zástupce Richard Donoghue, „Elorez není jen obchodníkem s drogami, ale také zradil závazek veterináře zabránit utrpení zvířat, když využil svých chirurgických dovednosti ke krutému způsobu pašování heroinu."

Úřadům se podařilo na drogové farmě v Kolumbii řízené Elorezem zajistit deset štěňat. Pět jich polici uteklo, tři uhynula na infekci, jedno bylo dáno k adopci a jedno se stalo policejním psem a na letišti v Caracasu a odhalovalo pašeráky drog.

I u nás je poměrně časté týrání psů kvůli zisku. Zatím poslední případ se udál v Kamenici nad Lipou, kde byla v lednu odhalena takzvaná množírna, ve které živořilo 200 zvířat. Majiteli hrozí až půl milionová pokuta.

Případ podobný Elorezovu se u nás zatím nestal. Tomu hrozí deset let až doživotí. „Psi jsou nejlepšími přáteli lidí, a jak obviněný brzy zjistí, já jsme největší nepřítel pašeráků drog,“ výhrůžně dodal státní zástupce Donoghue.  

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zálusk USA na Arktidu roste. V Grónsku hodlají znovu otevřít konzulát

24.08.2019 10:11 Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa má v plánu otevřít příští rok v Grónsku nový konzulát.…

Na letišti v Uruguayi zadrželi Čecha, v kufru pašoval pět kilo kokainu

24.08.2019 08:34 Na letišti u uruguayské metropole Montevideo byl v pátek zadržen český občan, který měl v kufru…

Nejstarší členka nejvyššího soudu USA zápolí s nádorem, musela na ozařování

24.08.2019 08:05 Soudkyně nejvyššího soudu Spojených států Ruth Baderová Ginsburgová musela v posledních týdnech…

S požáry v Amazonii bude bojovat armáda, pomoc nabízejí USA

24.08.2019 07:55 Brazilský prezident Jair Bolsonaro v pátek podpisem dekretu umožnil nasazení armády do boje s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama