Jako lvice? Lupič napadl děti přímo před školou, jedna z matek ho zabila

Sao Paulo - Vysoká kriminalita trápí jihoamerickou Brazílii dlouhodobě. Loupeže přímo na ulici jsou zde na denním pořádku, zbabělí zločinci se často neštítí cílit ani na malé děti. K podobně odpornému činu se nedávno odhodlal jeden z lupičů ve městě Sao Paulo.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Zbraň, ilustrační foto
doporučujeme

Skupinka dětí a rodičů právě postávala před budovou místní školy. Matky a jejich ratolesti čekaly až se otevřou školní brány. Byla sice sobota, ve škole ale měla probíhat slavnost u příležitosti Dne matek. V tu chvíli k nim ale přistoupil jedenadvacetiletý Elivelton Neves Moreira a vytáhl zbraň.

Začal s ní mířit na děti i jejich matky, přičemž se je pokoušel oloupit o kabelky a peněženky. Jedna z matek se ale nedala zastrašit, vytáhla z tašky pistoli a z bezprostřední blízkosti lupiče střelila dvakrát do hrudníku a jednou do nohy.

Útočník taktéž vystřelil, první kulka se ale odrazila od chodníku a nikoho naštěstí nezranila, druhá rána se mu ve zbrani zasekla. Pak už mu statečná střelkyně zbraň odkopla.

Vyděšení školáci se rychle rozutekli, duchapřítomná žena lupiči sebrala jeho zbraň a zajistila ho do příjezdu policie. Sama je totiž jednou z nich, byť byla ten den mimo službu. Šlo o dvaačtyřicetiletou vojenskou policistku Katiu da Silva Sastreovou.


Útočník později v nemocnici svým zraněním podlehl, ze Sastreové se přes noc stala národní hrdinka. Její příběh oblétl brazilská i světová média a pochvalně se na její adresu vyjadřovali i brazilští politici.

Policejní ředitel jí během slavnostního ceremoniálu tuto neděli udělil vyznamenání za statečnost. Její počínání označil za zcela oprávněné. "Dnes jsem měl tu čest vyznamenat jednu velmi speciální matku, poručíka Katiu Sastreovou. Její odvaha zachránila životy matek a dětí." nechal se policejní šéf slyšet pro britský Daily Mail.

Katia Sastreová je matkou dvou dcer, jedné je sedm let a druhé jsou dva roky. Právě s tou starší čekala během onoho incidentu před školou. Členkou vojenské policie je více než dvacet let, její manžel též slouží u policejního sboru.

"Myslela jsem jenom na to, jak ochránit mojí dceru, ostatní matky a jejich děti" říká Sastreová. "Musela jsem jednat rychle, aby nikomu neublížil. Díky tréninku jsem to zvládla. Jsem ráda, že jsem byla ve správný čas na správném místě" dodává. 

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump vyhlásil nové sankce proti Íránu, míří i na Chameneího

24.06.2019 19:34 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes oznámil zavedení nových, údajně tvrdých sankcí proti Íránu v…

Hon na nebezpečného mafiána: "Kokainový král Milána" uprchl z vězení, už…

24.06.2019 18:38 Nebezpečný italský mafián Rocco Morabito v noci na dnešek utekl z vězení v uruguayské metropoli…

Napětí v Hormuzském průlivu trvá. Trump vyzval státy, aby chránily své lodě

24.06.2019 18:10 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump se domnívá, že Spojené státy by neměly zajišťovat bezpečnost…

Nejvyšší soud USA prolomil tabu: V obchodních názvech lze používat…

24.06.2019 17:17 Americký nejvyšší soud se dnes zabýval žalobou módního návrháře pobouřeného úředním zákazem své…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama