Spojené státy mají strategii proti kyberútokům

Washington - Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost dnes zveřejnilo novou národní strategii boje s kybernetickými hrozbami. Dokument podle agentury Reuters reaguje zejména na obavy z hackerských útoků před dalšími velkými volbami, které Spojené státy očekávají v listopadu. Voliči v nich rozhodnou o obsazení Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu amerického Kongresu.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Kybernetické prostředí se mění v reálném čase, dosáhli jsme historického bodu obratu," komentovala novou strategii ministryně Kirstjen Nielsenová. "Je zřejmé, že ohrožení ze strany našich soupeřů jde na samou dřeň státu," dodala.

Pětatřicetistránkový dokument upozorňuje, že USA čelí stále širšímu rejstříku zločinců, kteří se snaží kybernetický prostor zneužít. Velkou hrozbou jsou podle amerického ministerstva "národní státy". I nestátní útočníci ale nabývají takových schopností, že se vyspělým národním státům vyrovnají.

Do roku 2020 bude podle americké národní strategie připojeno k internetu 20 miliard zařízení. "Riziko vyvolané rostoucím počtem a rozmanitostí těchto zařízení je podstatné," varuje dokument. Vláda musí svou strategii promýšlet dál, než jen k ochraně konkrétních cílů. Spojené státy čelí systémovým rizikům, která postihují technologické giganty i domácnosti.

V roce 2015 se hackerům podařilo dostat se k osobním záznamům zhruba čtyř milionů amerických státních zaměstnanců, celkem k datům 22 milionů Američanů, uvádí ministerstvo. Americká policie musí v boji proti zločinu více přihlížet k takovým jevům, jako je šifrování komunikace, využívání anonymních sítí nebo existence kryptoměn.

K nejvíce ohroženým cílům ministerstvo pro vnitřní bezpečnost řadí finanční, energetické a komunikační systémy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Senát USA schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu, konzervativní…

27.10.2020 10:55 Aktualizováno Americký Senát dnes hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce…

Trump, či Biden? Německo po volbách v USA nečeká okamžitou změnu…

27.10.2020 09:26 V Německu panuje přesvědčení, že volební vítězství republikánského šéfa Bílého domu Donalda Trumpa…

Ve světě se koronavirem nakazilo již 43,5 milionu lidí. Dál roste počet…

27.10.2020 09:11 Už přes 43,5 milionu lidí se ve světě od začátku pandemie nakazilo koronavirem. Vyplývá to z…

Vztahy s Trumpem jsou pošramocené. EU doufá v povolební změnu v Bílém domě

27.10.2020 08:57 Přesvědčení, že kandidát americké Demokratické strany Joe Biden by byl pro Evropu lepším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama