Internet šílí ze zvukové iluze, přidal se i Bílý dům. A co slyšíte vy?

Washington - Zvuková iluze, která v posledních dnech baví internet, neunikla povšimnutí ani v Bílém domě. Se svým názorem, zda na nahrávce hlas vyslovuje jméno Yanny, nebo Laurel, přišli vedle prezidenta Donalda Trumpa také jeho dcera Ivanka či viceprezident Mike Pence. Ze statistik vyplývá, že těsná většina lidí slyší Laurel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Naprosto jasně Laurel," odpověděla Ivanka Trumpová. Naopak mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová slyší Yanny. Pokud někdo přece jen slyší Laurel, tak čerpá informace z televize CNN, která šíří falešné zpravodajství, dodala Sandersová. "Kdo je to Yanny?" reagoval Pence otázkou. Podle Trumpa ve zvukové nahrávce není Yanny a ani Laurel.

zdroj: YouTube

"Slyším covfefe," prohlásil Trump. Prezident takto odkázal na patvar, který loni v květnu napsal v očividně nedokončeném tweetu. Lidé tehdy s pobavením spekulovali, co asi Trump výrazem myslel.

Zda lidé slyší Laurel, nebo naopak Yanny závisí podle několika odborných vysvětlení na řadě faktorů, mimo jiné se to týká kvality nahrávky, kvality reproduktorů či rozdílností ve vnímání zvuků u každého člověka. Jeden z názorů také uvádí, že Yanny slyší lidé schopní vnímat vysoké zvukové frekvence.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin drsně hrozí Západu: Odpálíme rakety na Evropu i USA

20.02.2019 22:01 Aktualizováno Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval Spojené státy před rozmístěním nových jaderných střel v…

Trump hrozí: Pokud se nedohodneme s EU, zavedu cla na evropské automobily

20.02.2019 21:13 Spojené státy zavedou cla na dovoz evropských automobilů v případě, že se jim nepodaří dosáhnout…

Brzy sklapne klec? Muellerovo vyšetřování možná příští týden skončí

20.02.2019 20:05 Ministerstvo spravedlnosti USA možná už příští týden oznámí, že téměř dvouleté vyšetřování ruských…

Trump pozval Babiše na 7. března do Bílého domu, o Zemanovi se nezmínil

20.02.2019 19:48 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama