Kubánský prezident přijel do Venezuely. Gratuloval Madurovi, ocenil boj s imperialismem

Caracas - Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel se vydal na první zahraniční cestu v nové funkci. Zavedla ho do Venezuely, které vládne oddaný kubánský spojenec prezident Nicolás Maduro. Díaz-Canel v dubnu v nejvyšší funkci nahradil klan Castrů, kteří karibskému ostrovu vládli téměř 60 let.

Přidejte svůj názor

Miguel Diaz-Canel

Kubánského hosta podle agentury AFP ve středu v Caracasu nadšeně přivítali poslanci venezuelského parlamentu, v němž zasedají výhradně Madurovi spojenci. Díaz-Canel jim řekl, že vysoce oceňuje jejich "politický, diplomatický, ekonomický a finanční boj s imperialismem" a vyzval k solidaritě všech lidí na kontinentu.

Socialista Maduro vyhrál nedávné prezidentské volby, ale kvůli nedemokratičnosti volebního procesu odmítla výsledek řada zemí včetně Spojených států a Evropské unie uznat. Většina opozičních činitelů volby bojkotovala, EU a USA proti Venezuele vyhlásily sankce. Díaz-Canel naopak Madurovi pogratuloval k "obrovskému volebnímu úspěchu".

zdroj: YouTube

"Dobře známe to pokrytectví spočívající v obviňování lidové vlády ze skutků způsobených politikou a sankcemi imperialistů, jejich snahou podkopávat a izolovat," řekl kubánský prezident, jehož země je vystavena americkému obchodnímu embargu od roku 1962. Venezuela je už několik let v ekonomické krizi a v zemi je nedostatek základního zboží, včetně potravin a léků.

Maduro navštívil nového kubánského prezidenta v Havaně den po jeho uvedení do úřadu. Oba státy uzavřely těsné spojenectví za vlády někdejšího venezuelského prezidenta Huga Cháveze, který byl přítelem bývalého kubánského vůdce Fidela Castra.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mattis dostal nové pravomoci, na hranicích může použít sílu

21.11.2018 21:39 Bílý dům dal ministru obrany Jamesi Mattisovi nové pravomoci, které mu umožní nasadit armádu k…

USA kvůli KLDR omezí rozsah manévrů s Jižní Koreou

21.11.2018 20:42 Spojené státy příští rok omezí rozsah plánovaného vojenského cvičení s Jižní Koreou, aby…

Kubánská opozice chce žalovat Raúla Castra v Haagu

21.11.2018 18:21 Kubánská opozice chce zažalovat u Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu nejvyššího kubánského…

Zkáza Centralie: Ve městě, které hoří 50 let v kuse, žije 7 lidí

21.11.2018 14:50 Centralia bylo kdysi slavné hornické město. Díky nalezišti antracitu a uhlí si tamní obyvatelé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama