Jako z filmu Vetřelec? Americká armáda bude používat tuto vychytávku

Washington - Co mají zbraně Vasquezové a Drakea z legendárního filmu vetřelci Jamese Camerona společného s armádou spojených států? "Třetí ruku", která je nese, upozorňuje web army.mil.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

U.S. ARMY, ilustrační fotografie

O zavedení mobilního nosiče zbraní Third Arm do výzbroje nyní uvažuji Spojené státy. Zařízení, které vyvinul inženýr Dan Baechle, nepotřebuje baterie, je lehké a může rovnoměrně rozložit váhu těžké zbraně a absorbovat zpětný ráz.

 „Může pomoci stabilizovat zbraň a snížit tlak na ramena," prohlašuje vynálezce, „Je vyrobeno z kompozitních materiálů. Je tedy co nejlehčí. Zajišťuje také velký rozsah pohybu, který vojáci potřebují."

zdroj: YouTube

 Přístroj byl oficiálně pojmenován Třetí ruka, pomáhá převzít váhu zbraně z rukou vojáků. Zařízení váží 1,8 kilogramu. Vzhledem k inovativnímu designu je hmotnost konstrukce a zbraně rovnoměrně rozložena. „Zkoušeli jsme Třetí ruku s kulomety M249 a M240B. M240B váží 12 kilogramů a dokázali jsme, že můžeme váhu zbraně úplně odstranit z rukou vojáka," chlubí Baechle.

Vojáci, kteří zkoušeli zařízení, poukazovali na to, že první verze jim neumožňovala si se zařízením kleknout nebo lehnout. Inženýři však na Třetí ruce zapracovali a ani to již není problém v aktuální verzí.

Při nedávném testu na cvičišti vojenských operací v městském terénu APG, seržant, který nosil zařízení s připojenou útočnou puškou M-4, měnil pozice a sprintoval s Třetí rukou. Ta mu v boji nijak nevadila. Naopak Třetí ruka poskytla okamžitou stabilizaci, aby zlepšila střelbu pro Vojáka.

 Podle tvůrců zařízení je mezi vojáky o novinku velký zájem. Do budoucna americká armáda počítá i se zavedením exoskeletů. Ty by posilovali vojáka a ten by mohl nést daleko těžší výzbroj než dnes. Kiž zavedení poměrně jednoduché Třetí Ruky by mohlo vést k pozitivním výsledkům

V roce 2017 laboratoř provedla malou pilotní studii u vojáků v činné službě. Ti nějakou dobu používali technologii Třetí Ruky v cvičných palbách. Výsledky ukázaly, že zařízení může zlepšovalo přesnost střelby, snižovalo únavu paží a svalů.

„Použili jsme tuto malou studii, abychom letos přesvědčili armádu k větší studii s více vojáky, kteří ověří náš přístroj v terénu," tvrdí Baechle. "Pořád zařízení zlepšujeme. Začínáme se pokukovat po těžších zbraních." Baechle zdůraznil, že současné zařízení, nemusí být definitivní podoba toho, co se dostane k vojákům. „Stále Třetí ruku zdokonalujeme,“ upozorňuje vynálezce.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úder ruských trollů? Moskva zkritizovala zprávu o vměšování do voleb v USA

18.12.2018 11:46 Kreml dnes reagoval odmítavě na informace o údajném ruském vměšování do amerických prezidentských…

OSN přijala pakt o uprchlících. ČR hlasovala jinak, než chtěl populistický…

18.12.2018 11:23 Aktualizováno Valné shromáždění OSN v pondělí drtivou většinou přijalo globální pakt o uprchlících, který…

Hrozí v roce 2019 konflikt mezi USA a Čínou, Ruskem nebo Íránem? Američtí…

18.12.2018 09:59 Prezident Donald Trump měl zatím ve své funkci vcelku štěstí. Nemusel se totiž vypořádat s žádnou…

Tragédie v Chicagu: Policisté pronásledovali útočníka, na kolejích je…

18.12.2018 08:58 Pronásledování údajného střelce se stalo osudným dvojici amerických policistů, které v pondělí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama