Kongres USA hodnotí summit s Kimem váhavě, podle demokratů šlo o "reality show"

Washington - Setkání prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem vyvolalo ve Washingtonu rozporuplné reakce. Republikánští kongresmani schůzku označili za krok směrem k míru, podle opozičních demokratů připomínal summit spíše „reality show". Také předseda Sněmovny reprezentantů, republikán Paul Ryan, varoval před unáhlenými závěry.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Federální Kongres Spojených států amerických
doporučujeme

Vůdce demokratické menšiny v Senátu Charles Schumer Trumpa obvinil, že se v Singapuru zbavil pák, které měly Spojené státy na Severní Koreu. Šéf republikánské většiny Mitch McConnell naopak prezidenta za setkání s Kimem pochválil. Varoval ale, že Pchjongjang nemusí budoucí závazky plynoucí z denuklearizace plnit.

Další republikáni byli zdrženlivější. Bob Corker, šéf zahraničního výboru Senátu, chce vyčkat s hodnocením na budoucí vývoj. Očekává, že bližší podrobnosti kongresmanům sdělí ministr zahraničí Mike Pompeo, kterého si předvolají. "Jen čas ukáže, zda to Severní Korea tentokrát myslí vážně. Mezitím musíme pokračovat v maximálním hospodářském tlaku," řekl Paul Ryan.

Republikánský senátor Marco Rubio byl ráznější. „Prezident ho (Kima) rozmazluje, aby z něj dostal dobrou dohodu. Ale Kim Čong-un není talentovaný chlap. Zdědil rodinný byznys od táty a dědečka. Je to absolutní nekňuba, kterému by v žádné demokracii nesvěřili ani funkci pomocného rasa," napsal na twitteru.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa už netáhne? Uprchlíci si našli nový cíl

17.06.2019 22:20 Aktualizováno K americkým hranicím se stahují především migranti z Jižní Ameriky. Nyní se však musí hraniční…

Trump chce trvale odebrat finanční pomoc Salvadoru, Guatemale a Hondurasu

17.06.2019 21:05 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chce trvale odejmout Salvadoru, Guatemale a…

USA nabourávají energetický systém Ruska? Kyberválka je možná, připustila…

17.06.2019 13:54 Aktualizováno Hypotetickou možnost kybernetické války mezi Ruskem a Spojenými státy dnes v reakci na zprávy o…

Trump je vzteky bez sebe. Na veřejnost se dostaly nepříjemné volební…

17.06.2019 12:26 Volební štáb prezidenta Donalda Trumpa přerušil spolupráci s třemi společnostmi pro průzkum…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama