Mexiko kritizuje USA za oddělovaní dětí migrantů od rodičů, mluví o porušování lidských práv

Mexiko/Washington – Šéf mexické diplomacie Luis Videgaray dnes kritizoval americké úřady za to, že na hranicích s jeho zemí oddělují děti migrantů od rodičů. Tento postup označil Videgaray za porušování lidských práv. 

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Mexiko, ilustrační foto

Spojené státy minulý týden podle mexického tisku informovaly, že jejich úřady oddělily po přechodu hranic od rodičů od 19. dubna do 31. května 2342 dětí.

„Chci jménem vlády a mexického lidu vyjádřit kategorické a energické odsouzení těchto krutých a nehumánních postupů," řekl dnes mexický ministr zahraničí na tiskové konferenci v mexické metropoli. Mexiko podle něj nemůže být lhostejné k něčemu, co je jasným porušováním lidských práv.

Videgaray rovněž řekl, že jeho země už se obrátila se stížností na několik orgánů OSN i Organizace amerických států (OAS). Uvedl, že bude také úzce spolupracovat s vládami Guatemaly, Hondurasu a Salvadoru. Právě z těchto zemí podle něj pochází většina z dětí migrantů oddělených v USA od rodičů.

Mexičtí konzulové už také navštívili americká zařízení, kde bylo na 1995 nezletilých oddělených od svých rodičů. Zabývají se také případem desetileté dívky s Downovým syndromem, která byla oddělena od matky po přechodu hranic do USA. Otec dívky má přitom podle Videgaraye ve Spojených státech povolení k pobytu.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymyslel si napadení? Kauza herce Smolletta otřásá Amerikou, pustil se do…

22.02.2019 14:30 Aktualizováno Americký černošský herec Jussie Smollett (36), který čelí obvinění, že proti sobě zinscenoval…

Zahraniční bojovníci IS skončí na Guantánamu? Trump přišel s třaskavým…

22.02.2019 14:00 Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zvažuje, že by zahraniční radikály z bojů po…

Příprava na válku? Čínské námořnictvo se chystá na otevřený boj na moři s…

22.02.2019 13:48 Pokud by teď došlo ke konfliktu většího rozsahu, americké námořnictvo by to čínské podle všeho bez…

V Ekvádoru udeřilo velmi silné zemětřesení

22.02.2019 12:11 Východ Ekvádoru u hranic s Peru v řídce osídlené oblasti dnes zasáhlo velmi silné zemětřesení,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama